A+ A A-

 

Milas’ta son dönemde artan gürültülü egzoz ve yüksek sesli müzik şikayetleri nedeniyle Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü denetimlerini artırdı.

140917gurultu.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milas’ta son dönemde artış gösteren gürültülü araçlara karşı Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerini artırdı. Duyarsız sürücülerin yüksek sesli müzik veya gürültülü egzoz kullanarak çevreyi rahatsız etmelerine sessiz kalmayan ekipler, denetimlerini artırarak ihlalde bulunan sürücülere cezai işlem uygulamaya başladı. Vatandaşların huzuru için gece gündüz aralıksız çalışan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliği için evrak, kask, emniyet kemeri ve alkol denetimi de yapıyor.
Günün her saatinde gürültü kirliliğine maruz kaldığını belirten vatandaşlar, “Duyarsız motosiklet ve otomobil sürücüleri yüzünden evimizde bile huzurlu değiliz. Gün içinde çarşıda veya işyerlerimizde, geceleri ise evimizde dinlenirken rahatsız ediliyoruz. Bana göre bu sürücülerin caydırılması için para cezası yetmez, psikolojik eğitime alınması gerekiyor.” sözlerini kullandı.
Öte yandan Milas’taki düğün ve işletmelerde kullanılan yüksek ses sorunu da devam ediyor. Düğün ve işletmelere zabıta denetimlerinin yapılmasını isteyen vatandaşlar, 2016 yılında belediye bünyesinde kurulan Çevre Denetim Birimi’ni hatırlatarak, “Bugüne kadar kaç denetim yapıldı, kaç kişiye ceza kesildi? Eğer böyle bir birim varsa neden çalışmıyor?” diyerek düğün ve işletmelerdeki gürültü kirliliğinden Milas Belediyesi’ni sorumlu tuttu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin