A+ A A-

 

Milas'ta yaşayan görme engelli yaşlı bir kadın, etrafında güvenlik önlemi alınmayan inşaat temeline düşerek yaralandı. Mahalleli, benzer kazaların yaşanmaması için risk analizi yapılarak gerekli önlemlerin zamanında alınmasını istedi.

30082017kaza_3f8a6.gif
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas'a bağlı Gümüşlük Mahallesi Şehit Yavuz Sevinç Caddesi'ndeki bir inşaat temelinin etrafında güvenlik önlemi alınmaması kazaya neden oldu. Geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen kazada, mahallede yaşayan 60 yaşındaki görme ve konuşma güçlüğü çeken engelli Leyla Gümüşkesen, yolda yürürken bir anda inşaat temelinin boşluğuna düştü.
Yaşlı kadının feryadını duyan mahalleli, hemen yardıma koştu. Olay yerine sevk edilen 112 Acil Servis Ekipleri, yaklaşık 3-4 metrelik yükseklikten düşerek yaralanan engelli kadını olay yerindeki müdahalenin ardından 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine kaldırdı. Düşmenin etkisiyle sırtından darbe alan kadın, tedavisinin ardından ertesi gün taburcu edildi.
"İNŞAAT TEMELİNDE ÖNLEM ALINMALIYDI!"
Bir süre önce kazılan inşaat temelinin etrafında daha önce güvenlik şeridi çekildiğini ancak bu şeridin kısa süre sonra işlevsiz hale geldiğine dikkat çeken mahalleli, kazanın ardından inşaat firmasını sert bir dille eleştirdi. Daha öncede ufak çaplı yaralanmalara neden olan benzer kazaların yaşandığını hatırlatan mahalle sakinleri, ayrıca vatandaşların hayatını tehlikeye sokan kazalara mahal veren ihmalle ilgili yasal işlem başlatılmasını istedi. Kazanın hemen ardından inşaat firması, inşaat temeli etrafında güvenlik önlemi aldı ve yolun bir kısmını bariyerle tehlikeli olan yolu trafiğe kapattı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin