A+ A A-

 

Milas Belediyesi Hayvan Pazarı ve Salı Pazarı’nda mesai yapan polis, esnafı ve kurban alışverişine çıkan vatandaşları sahte paraya ve dolandırıcılığa karşı uyardı.

290817uari_b557d.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği Ekipleri, Kurban Bayramı öncesi yaşanabilecek dolandırıcılıklara karşı bilgilendirme çalışması başlattı. Milas Belediyesi Hayvan Pazarı’nda ve Salı Pazarı’nda mesai yapan polis, dolandırıcılığa karşı ayrıntılı bilgilerin yer aldığı broşür ve kitapçıkları dağıtarak vatandaşları uyardı.
“Banknotlarda Sahteciliğe Dikkat!” isimli kitapçığı vatandaşlara tanıtan polis, bir yandan da sahte paranın nasıl ayırt edilebileceğini sözlü olarak anlattılar.
““Kabartma baskı banknotun ön yüzünde farklı yerlerde bulunur ve dokunulduğunda hissedilir. Banknota yatay konumda ve göz hizasında bakıldığında, Atatürk portresinin sağ alt köşesindeki yedigen şeklin içindeki kupür değeri görülür. Banknot tasarımıyla uyumlu çeşitli motiflerden oluşur. Banknota farklı açılardan bakıldığında bu motifler renkli ve parlak yansımalar verir. Dikdörtgen içindeki 'TL' harfleri kupür değerine dönüşür. Ayrıca banknotlarda renk değiştiren şerit, emniyet şeridi ve banknot ışığa tutulduğunda her iki yüzeyden de görülen Atatürk portresi şeklindeki filigran bulunur.” diyerek vatandaşı bilgilendiren polis, esnafın ve alışveriş yapan vatandaşın sahte parayla alışveriş yapıldığını belirlemeleri durumunda ya da şüpheli bir olay karşısında şüpheliyi oyalayıp hızlı bir şekilde polise ihbarda bulunulmasını istedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin