A+ A A-

 

Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’nda, yaklaşık 5 gündür hizmet bekleyen bir vatandaş yaşadığı duruma isyan etti. Elektrik ve internetin olmadığı gerekçesiyle; “Bugün git, yarın gel” muamelesi yaşadığını öne sürdü.

120817adliye.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milaslı Ali Esmer, yaklaşık 5 gündür Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’nda elektrik ve internetin olmadığı gerekçesiyle hizmet verilemediğini ileri sürdü.
Esmer, arazisinde bulunan şerhin kaldırılması için 7 Ağustos Pazartesi günü Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’na başvurduğunu ifade ederek: “Kredi kullanmak istiyordum. Bu yüzden arazimde bulunan şerhin kaldırılması gerekiyordu. Kredi durumumu çözmek ve şerhi kaldırmak için Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’na başvurdum. Elektrik ve internetin olmadığı gerekçesiyle, yaklaşık 5 gün boyunca bekletildim.” dedi.
KONU CİMER’E İLETİLDİ
Hizmet alabilmek ve arazi şerhini kaldırabilmek için her gün adliyenin yolunu arşınladığını kaydeden Esmer, “Pazartesiden itibaren her gün, Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’na gittim. Bana sürekli söylenen şey, “Elektrik ve internetimiz kesik. Yarın gel.” oldu. En son gittiğimde ise bana 1 ay sonra gelmem söylendi. İşlerim aksadı. Çok mağdur oldum.” ifadelerini kullandı.
Kendisiyle beraber adliyede hizmet bekleyen birçok kişinin de aynı mağduriyeti yaşadığını ileri süren Esmer, “Benimle birlikte bekleyen birçok kişi, elektrik ve internetin olmadığı gerekçesiyle işlemlerini tamamlayamadı. Onlarda sürekli, elektrik ve internetin gelmesini bekledi. Bizim işlemimiz sadece 5 dakika alırdı. Kimse konu hakkında yardımcı olmadı. Vatandaş olarak mağdur olduk. İşlerimizi zamanında tamamlayamadık.” dedi.
Esmer, 5’inci günün sonunda ancak zar zor işlemini tamamlayabildiğini sözlerine ekledi.
Hizmet mağduru olduklarını öne süren diğer vatandaşlar, Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası’nda yaşanan durumu CİMER’e ilettiklerini belirtti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin