A+ A A-

 

Milas-Yatağan karayolunun tamamlanamayan 6 kilometrelik etabının, yılsonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

090817olumyolu.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Uzun süredir yapımı tamamlanamayan ve “Ölüm yolu” olarak anılan Milas-Yatağan karayolundan müjde geldi. Milas’ı Yatağan’a bağlayan yolun, bu yıl sonuna kadar hizmete kazandırılacağı kaydedildi.
Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü önünde devam eden çalışmaları inceleyen AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, yol hakkında bilgi aldı.
Yatağan’ı Milas’a bağlayan karayolunun tamamlanamayan 6 kilometrelik etabı için çalışmalara hız verildi. Yüklenici firma Orak Altyapı firması tarafından her türlü hava şartında devam eden çalışmaların 4 ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi.
AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, birçok kazanın meydana gelmesiyle adı “Ölüm yolu” olarak anılan Yatağan-Milas karayolunda yapılan çalışmaları inceledi.
Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü önünde yapılan menfez çalışmasını inceleyen Tekin, firmanın şantiye şefi Alper Arıca’dan bilgi aldı.
İncelemenin ardından açıklama yapan Tekin, şanssızlıklar nedeniyle bir türlü tamamlanamayan Yatağan-Milas karayolunda sona gelindiğini söyledi.
Daha önce yüklenici firma sahibinin ölmesi nedeniyle duran çalışmaları hatırlatan Tekin: “Yaşanan tatsız olayın ardından yol çalışmalarının tekrar faaliyete geçmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Yasal prosedür gereği beklememiz gereken süreyi bekledik ve ihalenin yeniden yapılmasını bekledik. İhale yapıldı ve çalışmalar başladı. Şimdi de yolun tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
Tekin, yolda yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “Yatağan-Milas karayolunun sadece 6 kilometrelik kısmı tamamlanamamıştı. Yüklenici firma, kalan bu kısmı tamamlamak için yoğun bir mesai harcıyor. Şuan Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü önünde devam eden 240 metrelik bir menfez çalışması var. Daha sonra alt geçit çalışması yapılacak. Ayrıca yüklenici firma tarafından, yol güzergâhı boyunca yer alan elektrik direkleri taşınıyor. Bu da çalışmanın daha hızlı yapılmasını sağlıyor. Edindiğimiz bilgiye göre, 2018 yılında itibaren vatandaşlarımız yeni yolu kullanabilecek. Daha sonra yapılacak çalışmayla Yatağan-Milas karayolu sıcak asfaltla kaplanacak.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin