A+ A A-

 

Bir zamanlar Beçin Kalesi’nde dalgalanan dev Türk bayrağı, yıprandıktan sonra yenileme amacıyla indirildi ve aylardır motor arızası öne sürülerek göndere çekilemiyor. Sosyal medyada yetkilileri eleştiren vatandaşlar, “Motor arızası nasıl giderilemiyor aklımız almıyor. Para bulunamıyorsa arıza masrafını biz karşılayalım yeter ki bayrağımız dalgalansın!” diyerek tepkilerini dile getirdi.

190617turkbayragi.gif
Haber: Mutlu Hazer

Milas’taki tarihi Beçin Kalesi’nde dalgalanan Türk bayrağı; zamanla yağmur, güneş ve rüzgâr gibi dış etmenlere maruz kalarak sık sık yıpranıyor. Aylar önce yıprandığı için yenileme amacıyla indirilen Türk bayrağı, üzerinden yine aylar geçmesine rağmen hale göndere çekilmedi. Beçin Kalesi’ndeki direğin aylardır bayraksız olarak öylece durduğunu söyleyen vatandaşlar, “Kalemizden indirilen bayrağın bir süre sonra yeniden göndere çekilmemesi üzerine yetkililere haber verdik. Hatta duruma gösterdiğimiz tepki ‘Beçin Kalesi bayraksız kaldı’ başlığıyla Milasmedya’da gündeme geldi. Ancak mevcut durum hala değişmedi!” diye konuşarak, Türk bayrağının yeniden Beçin Kalesi’nde dalgalanmasını istediklerini söylediler.
“MOTOR ARIZASI BAHANE Mİ?”
Şuana kadar bayrak direğindeki motorun arızalanmasıyla bayrağın dikilemediği öne süren vatandaşlar, “Milas halkı bayrağına sevdalı bir halktır. Beçin Kalemizde dalgalanan Türk bayrağımızın yıpranmasıyla birlikte yaşananlar bizleri derinden üzmüştür. Milas’ta bayrak direğindeki arızanın çözülmesi için yetkili kurumlar tarafından bu milletin imkânları seferber edilemiyor mu? Şu tarihi kalenin bir aydır bayraksız kalması ve buna neden olarak motor arızası gösterilmesi tam bir rezalettir!” diyerek bayrağın halen yenilenememesi üzerine akıllarda farklı soruların belirmeye başladığına dikkat çektiler.
Son günlerde motor arızasının sadece bir bahane olduğunu öne süren görüşlerin arttığına dikkat çeken vatandaşlar, konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi. Bazı vatandaşlar ise sosyal medyada, “Bayrağımızın göndere çekilmesi için bayrak direğindeki motor arızanın giderilmesi gerekiyorsa ve bu arıza için ödenmesi gereken para bulunamıyorsa Milas halkı üzerine düşeni yapmaya hazırdır. Arıza masrafını biz karşılayalım yeter ki bayrağımız dalgalansın!” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin