A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek itfai olaylara en kısa sürede müdahale edilebilmesi amacıyla Milas’ın 4 kırsal mahallesine, yangın tankeri dağıtımı gerçekleştirdi.

170617buyuksehir.jpg
Haber: Hamza Balandı
Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, olası yangınlara ilk müdahale için il genelinde kırsal mahallelere yangına müdahale tankeri dağıtmaya devam ediyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri; Milas’ın kırsal alanında bulunan 116 mahallede meydana gelebilecek yangınlara, ilk müdahalenin yapılabilmesi için yangına ilk müdahale tankeri dağıtımı itfaiye istasyonların konumları ve ulaşım süreleri de değerlendirilerek yapılıyor.
İtfaiyenin yapmış olduğu bu çalışma sonrasında yangınlara ulaşım süresinin daha da minimum seviyeye indirerek oluşabilecek yangınların önüne daha kısa sürede geçmeyi hedefliyor.
Milas’ta tüm itfai olaylar için Merkez Grup Amirliği ve 3 ayrı istasyon olmak üzere 4 istasyondan itfaiye hizmetleri veriliyor. Öte yandan daha önce dağıtımı yapılan yangına ilk müdahale tanker sayısını; Kalınağıl, Ulaş ve Dörttepe Mahallelerini de ekleyerek 22 olan tanker sayısını 25’e çıktı.
Yangına ilk müdahale tankeri dağıtımları sırasında mahalle sakinlerine yangın çıkış sebepleri, yangın çıkmaması için ne gibi önlem almaları gerektiği ve bir yangın çıktığında nasıl müdahale edebilecekleri konusunda eğitimler veriliyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, şunlar yer aldı: “İtfaiye olarak 13 ilçede grup amirliği ve 27 istasyon olmak üzere 40 farklı noktadan olaylara müdahale etmekteyiz. Ayrıca coğrafi yapımızın dağınık ve kırsal mahallelerimizin fazla olması sebebiylei, yangına ilk müdahale tankeri dağıtımı yaparak yangınlara ulaşım süremizin ve oluşabilecek can ve mal kayıplarının en aza indirgemeyi hedeflenmekteyiz. Vatandaşlarımız da yangın konusunda bilgilendiriyor ve yangına ilk müdahalenin önemini vurguluyoruz. Tanker dağıtım çalışmamız gerekli görüldüğü durumlarda uygun mahallelere verilmeye devam edecektir.“

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin