A+ A A-

 

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılını düzenlediği toplantıyla değerlendirdi. Toplantıda geçen yıla oranla Milas’ta, TEOG başarısının Türkiye ortalama artış hızının üzerinde olduğu belirtildi.

160617teog.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, dün saat 14.00’te Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yıl sonu değerlendirmesi gerçekleştirdi.
Düzenlenen toplantıda, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Milas’ın başarısı değerlendirildi.
Toplantıya; Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Milas Milli Eğitim Şube Müdürleri Şaban Karakoç, Akın Coşkun ve Coşkun Demir ile okul müdürleri katıldı.
Milas’ın, bu yıl birçok başarıya imza attığını kaydeden Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal: “TEOG’da ilçemizin artış oranı, Türkiye artış oranı puanının üzerindedir. 2. dönemde 17 öğrencimiz tam puan alarak, Türkiye birincisi olmuştur. Bunun yanında 1 yanlış yapan 35 öğrenci, 2 yanlış 40 öğrenci, 3 yanlış yapan 37 öğrenci, 4 yanlış yapan 27 öğrenci, 5 yanlış yapan 1 öğrencimiz vardır.
İl sıralamamızda genel ortalamada bir değişiklik yoktur. Ancak ortalamamız, Türkiye ortalamamızın üzerindedir. Bu ilimizin, Türkiye genelinde üst sıralarda olmasından kaynaklanmaktadır.” dedi.
2016-2017 yılı boyunca, birçok örnek proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Bal: “İlçemizdeki eğitim kalitesinin arttırılması için şu projeler yapılmıştır. İlçemizde 12 adet Erasmus, 10 adet de diğer bakanlıklara ait proje başvurularında bulunmuştur. 2 adet TUBİTAK bilim fuarı gerçekleştirilmiş, 2 okulumuz e-twinning kalite ödülü almıştır. Uluslararası boyutta Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği gerçekleştirilmiştir. Yerel bazda her okulumuz proje uygulamasında bulunmuştur. (spor, doğa, yöresel vb.) Öğrencilerin gelişimi için farklı kurumlarla 4 adet çeşitli protokoller imzalandı. Bilinçli Evlilik, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum Projesi – Milas Müftülüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde. Pomelon ile “Güzel Yürekler Sinemada” yarıyıl tatili için. Emlak Danışmanlığı Kursu Düzenlenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü – Emlak Müşavirleri Derneği. Mesleki Eğitim Kursları Tıp İşbirliği Protokolü – İŞKUR. Esan Eczacıbaşı Endüstriyel hammaddeler sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan mesleki eğitim işbirliği protokolü. Akualojistik Su ürünleri arasında yapılan mesleki eğitim işbirliği protokolü. İlenyum metal madencilik A.Ş. İşbirliğinde mesleki eğiti kurslarına ilişkin işbirliği belgesi. Noordzee Su Ürünleri İhracatı sanayi ve ticaret anonim şirketi.
Müdürlüğümüz 2015-2019 stratejik planında yer alan hedeflere ulaşmak için okullarımızda çeşitli kurslar, etkinlikler ve kurslar düzenlenmiştir.” diye kaydetti.
TÜRKİYE’DE İLKLER MİLAS’TA YAŞANDI
Açıklamasına devam eden Bal, “Müdürlüğümüz TEOG ve YGS başarısını arttırmak için ilçemizdeki tüm okulların katılımıyla, toplam 8 adet LYS ve TEOG deneme sınavları yapılmıştır. Bu sınavları MİTSO karşılamıştır. Okul- veli işbirliğini arttırmak amacıyla planladığımız ev ziyaretleri sonucunda öğrenci ve veli şikâyetlerinde büyük oranda azalmalar görülmüştür. İlçemizde kurulan bakım-onarım-tadilat ekibi sayesinde okullarımızdaki bakım-onarım işlemleri Müdürlüğümüz tarafından ivedilikle gerçekleştirilmiştir. Bu yıl tüm okullarımız elektronik yazışma sistemine geçildiğinden kâğıt ve zaman israfının önüne geçilmiştir. Müdürlüğümüze ait sosyal medya ve internet hesapları aktif olarak kullanılmış yapılan tüm iş ve işlemlerden toplumun bilinçlendirilmesi sağlanmıştır. Müdürlüğümüzce 2 adet iç paydaş anketi düzenlenmiş ve bu anket sonuçları ışığında eksik görülen alanlarda revizyon yapılıştır. İSO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemine geçilmesi için yapılan çalışmalar son aşamasındadır. Kurumumuza bağlı 15 okulumuz beyaz bayrak almıştır. 15 Temmuz Fethi Sekin Ormanı Ağaç Dikme etkinliği ile öğrencilerde hem vatan sevgisi hem doğa sevgisi oluşturulmasını sağladık. Mercedes-Benz Türk ile imzalana protokolle Milas Mesleki Teknik Anadolu Lisemize 400 milyar değerinde laboratuar kurulmuştur. Kıyıkışlacık İlk ve Ortaokul ile Gümüşlük Anaokulu binaları tamamlanmış önümüzdeki eğitim öğretim yılı için hazır hale getirilmiştir. Kampüs alanının da inşaatı devam etektedir. 45 yatak kapasiteli Yeni Öğretmenevi konaklama ünitesi hizmete girmiştir.
Eski öğretmenevinde de Türkiye’de bir ilçede ilk olan Eğitim ve Çocuk Oyuncakları Müzesi’ni de açmış bulunmaktadır. Tüm merkez ve köy okullarımızın katılımı ile ilçe bazında Genel Kültür ve Bilgi Yarışması düzenlenmiştir. Genç Kalemler Projesi kapsamında her hafta basına öğrencilerimizin eserleri verilmiştir. Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Türkiye’de bir ilk olan Spor Lisesi açılmıştır. Ayrıca ilçemize Tarım, Hayvancılık, Turizm ve Otelcilik, Uçak Meslek liselerinin kazandırılması için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.” şeklinde konuştu.
Milas’ta birçok alanda faaliyet gösterdiklerini kaydeden Bal, “Bunların dışında ilçemizdeki tüm resmi programların okullarımızda; tiyatro, sergi, müzik etkinliği, şiir dinletisi, söyleşi, folklor, engellilerle farkındalık etkinliği, kariyer günleri, satranç turnuvası, kermes, mezuniyet törenleri, il dışı ve il içi gezi faaliyetleri, toplum yararına çalışmalar. Halk Eğitim Merkezimizin, açılan kurs sayısı 393’tür. Kursiyer sayısı ise 10 bin 059’dur. Hijyen Eğitim Kursu, Mesleki eğitim kursları, motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi öğreticiliği kursu, el sanatları kursları, bilgisayar kursları, evde çocuk bakımı, hasta kabul işlemleri kurları, avcılık, okuma-yazma kursları, bağımlılıkla mücadele eğitimi, okullar hayat olsun etkinlikleri yapıldı.” ifadelerini kullandı.
Toplantı, karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin