A+ A A-

 

Gitgide gelişen turizm potansiyeliyle dikkat çeken Kıyıkışlacık Mahallesi’nin, sahil bandı görüntüleri tepki çekiyor.

 160617kiyikislacik.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas’a bağlı turistik Kıyıkışlacık Mahallesi’nin sahil bandında yaşanan görüntüler çevre sakinlerinin ve ziyaretçilerin tepkisini çekiyor.
Sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerle özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan balıkçı kasabası, yöre sakinlerinin iddiasına göre yaklaşık 3 haftadan bu yana kirlilikle mücadele ediyor.
Milas Belediyesince sahil bandı ve çevresinin temizliğiyle görevli 3 personelin görev yerlerinin değiştirilmesinden sonra görülmeye başlanan sorun, günü birlik gelen piknikçilerin özensiz davranışları ve arkalarında bıraktıkları atıklarla bir kat daha büyüyor. Denize girme amaçlı kullanılmayan sahil bandında yanık ahşap tekne, tekne bakımında kullanılan kimyasal maddeler dahil birçok atık bulunuyor.
Civar sakinleri, temizlik görevlilerinin başka bir işle görevlendirmelerinin ardından yaklaşık 3 haftadır manzaranın değişmediğini belirterek, “Mahallemizin sahil bandında büyük bir kirlilik var. Daha önce görevli üç arkadaşımız buralarda oluşan atıkları sık sık temizleyerek kirliliğe izin vermiyordu. Şimdi kirlilikten geçilmiyor. Yetkililerden arkadaşlarımızın geri gönderilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin