A+ A A-

 

İzmir’deki Milaslılar tarafından kurulan Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği, 38 yaşına girdi. Dernek Başkanı Öner, Milaslıları derneğe destek olmaya çağırdı.

140617dernek.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner, derneğin 38. kuruluş yıldönümüyle ilgili açıklama yaptı.
Derneğin, İzmir’de yaşayan ve içinde Milas sevgisi olanları bir araya getirmek, hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek amacıyla 1979 yılında kurulduğunu belirten Öner, derneklerinin amacının öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerinin kız çocuklarına burs vermek olduğunu anlatarak, şöyle konuştu: “Üniversitede okuyan Milaslı çocuklarımıza (öncelikle kız öğrencilere) burslar sağlamak, mutlu ve acı günlerde birbirimizi arayıp-sormak, çiçek göndermek gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, her yıl en az 4-5 üniversite öğrencisine burs sağlamaya çalışmaktadır. Burslar değerli hemşerilerimizin katkılarıyla gerçekleşmektedir.”
Dernek Başkanı Baki Öner, Milaslı hemşerileri olan İzmir Ticaret Odası Başkanı ve Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş’ın; İzmir, ülke ekonomisi ve eğitim yaşamı için çok önemli hizmetleri olduğunu, bu çalışmalarından dolayı gurur duyduklarını belirterek, dernek etkinliklerinde kendileriyle birlikte olmaktan ayrıca büyük mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.
Son olarak bu sene üyeleriyle birlikte Kuşadası Korumar Motel’de bir araya geldiklerini söyleyen Dernek Başkanı Öner; daha fazla öğrenciye burs vermek istediklerini, İzmir’de yaşayan yaşlı ve kimsesiz Milaslılara da ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, bunun için Milaslı hayırseverlerin maddi desteklerine ihtiyaçları bulunduğunu kaydetti.
Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner son olarak şu çağrıyı yaptı: “İleriki dönemler için genç Milaslı hemşerilerimizi dernek yönetiminde görev almaları için aramıza bekliyoruz, onlarla bir arada olmak istiyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin