A+ A A-

 

PKK’nin şehit ettiği öğretmen Aybüke Yalçın Milas’ta dualarla anıldı. Milli Eğitim Müdürü Bal, “22’sinde bir gence, bir öğretmene, ilk görevinde, ilk karne gününde acımasızca kıyanlar asla kurtuluş bulamayacaklardır.” dedi.

130617aybuke.jpg
Haber: Mutlu Hazer

PKK’lı teröristlerce Batman Kozluk İlçesinde şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, Muğla genelindeki tüm okullarda meslektaşları tarafından anıldı. Şehit öğretmen anısına dua edilirken, saygı duruşu ile başlandı.
Milas Milli Eğitim Müdürlüğünce Aybüke öğretmen için basın açıklaması düzenlendi. Atapark’ta saat 12.30’da gerçekleştirilen etkinlikte saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi.
Gümüşlük Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılca, Yalçın’ın özgeçmişini okudu.
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, öğretmenliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğundan söz ederek, “Bu kutsal meslekte henüz 7 ayını doldurmuş, vatan sevgisiyle eğitim-öğretim aşkıyla ülkesi için çırpınan genç öğretmen, hainlerin kör kurşunuyla çok sevdiği mesleği olan öğretmenliğe doyamadan şehit olmuştur” dedi.
Bölücü terör örgütüne “Bu kutsal vatan topraklarını asla bölemeyeceksiniz, bu millete asla diz çöktüremeyeceksiniz” diyerek seslenen Bal, “Bütün Türkiye bu haberle yasa bürünmüş, Türk milleti şehit öğretmeni için döktüğü gözyaşlarını dualarla süslemiştir. Gencecik bir öğretmen, hayallerini ve sevenlerini geride bırakarak milyonların kalbinde bayraklaşmıştır. Öğretmenimizin söyleyecek çok sözü vardı. 22’sinde bir gence, bir öğretmene, ilk görevinde, ilk karne gününde acımasızca kıyanlar asla kurtuluş bulamayacaklardı” diye konuştu.
Milli Eğitim camiası olarak Aybüke öğretmenin hatırasını yaşatmaya kararlı olduklarına vurgu yapan Bal, “Milli Eğitim ailesi olarak yastayız. Bugüne kadar Aybüke öğretmenimiz dahil 151 öğretmenimizi şehit verdik. Ancak Milli Eğitim meşalemiz hiçbir zaman sönmedi, bayrağımız elde düşmedi. Yarınlara olan ümidimiz hiç azalmadı.” dedi.
Şehit öğretmen için daha sonra öğle namazını müteakip Ulu Camii’nde mevlid okundu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin