A+ A A-

 

36 yaşındaki Yasemin Yoldaş, KOSGEB’den aldığı hibe desteğiyle kendi işini kurdu.

120617kosgeb.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş

Milas’ta 36 yaşındaki Yasemin Yoldaş, KOSGEB’den aldığı girişimcilik kursuyla kendi işini kurarak patron oldu.
Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odasınca geçtiğimiz yıl açılan 15 günlük kursa katılan Yoldaş, aldığı sertifikanın getirdiği haklardan yararlanmak istedi. Bu amaçla Cumhuriyet Caddesi’nde soyadını verdiği bir büfe açan Yoldaş’a demirbaş giderleri olarak 15 bin lira ödendi. İki yıl boyunca personel ve kira desteği de alacak işletmesine çok az miktar ödeyerek sahip olan Yoldaş, kendi işinin başında olmasının memnuniyetini yaşıyor.
Kursları duyduğunda katılmak için başvuru yaptığını belirten Yoldaş, “15 gün boyunca bize girişimcilik konusunda dersler verdiler ve alacağımız sertifikanın getirdiği haklardan bahsettiler. Bu yaşıma kadar başka işlerde, başka işletmelerde çalıştım. İçimde hep kendi işimi kurma isteği vardı. KOSGEB sayesinde bu amacıma ulaştım. Eşimle birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde bir market işletmesi açtık. Çok şükür işlerimiz iyi.” diye konuştu.
Özellikle kadınlara seslenen Yoldaş, “Kadınlar iş hayatında daha başarılı olabiliyor. Hem evli, çocuk sahibi olup hem de işletme sahibi olmak mümkün. Kadının iş hayatında olması aile ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Hemcinslerimi özellikle bu kurslardan yararlanmaya ve iş hayatına katılmaya davet ediyorum.” dedi.
Yoldaş, KOSGEB, Esnaf Sanatlar Odası ve eğitmen Mehmet Billoler’e teşekkür etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin