A+ A A-

 

Milas’ta, okulların tatil edilmesiyle birlikte Yaz Kur’an Kursları bugün itibariyle başladı.

120617kurankursu.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas’ta Yaz Kur’an Kursları okulların da tatil olmasıyla birlikte bugün başladı. Kayıt tarihlerinin bitmesiyle çocuklar, ilçe merkezinde ve mahalle camilerinde Kur’an kurslarına gitmeye başladı.
Yaz Kur’an Kursu’nun herkese hayırlı olmasını dileyen Milas Müftüsü Ali Saim Doğru; “ 12 Haziran- 18 Ağustos döneminde bütün ilçe merkezi ve mahallelerdeki camilerde haftanın 5 günü kurs açık olacak. Kurs öğrencileri, günde 3 saat eğitim görecektir. Milaslı vatandaşların çocuklarını yaz kursları boyunca, kendilerine en yakın olan cami ve Kur’an kurslarına götürerek, kayıtlarını yaptırmalarını istiyoruz. Kurslar için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Konuya vakıf, ehliyet ve bilgi sahibi görevlilerimizin nezaretinde kurslar yapılacak. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim ve diğer dini bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığımızın mevzuatı çerçevesinde öğretilecek.” dedi.
Tüm Milaslıların ramazan ayını kutlayan Müftü Doğru, sözlerine şöyle devam etti, “Böylece; vatana, millete, bayrağına, dinine bağlı gençlerin yetişmesine katkıda bulunacağız. Biz, din görevlisi bayan-erkek arkadaşlarımıza yaz kurslarına gelen çocuklara iyi davranmalarını, güler yüzle ve tatlı dille muamele etmelerini, camiyi Kur’an-ı Kerim’i sevdirecek davranışlar içerisinde olmalarını tavsiye ettik. Aynı hassasiyeti, camilerimizde özellikle Ramazan Ayı dolayısıyla gelen cemaatimizden de bekliyoruz. Bu vesileyle bütün Milaslı kardeşlerimizin, Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor ve ramazan ayı yaz kurslarının vatana ve millete hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”
Yaz Kur’an Kursu’nda katılan öğrenciler, kurs boyunca 135 saat eğitim alacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin