A+ A A-

 

Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan komisyon kararıyla; yeni dönemde Milas Menteşe İlkokulu binası Milli Eğitim Müdürlüğünün idari binasına dönüştürülecek.

100617mentese.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Milas’ta 78 yıldır öğrenci yetiştiren Menteşe İlkokulu binası, yeni dönemde eğitim-öğretim vermeyecek. Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kurulan komisyon tarafından alınan kararla, Menteşe İlkokulu binası yeni dönemde Milli Eğitim Müdürlüğü İdari binasına dönüştürülecek.
Milas Menteşe İlkokulu Müdürü İsmail Avcı, dün okulda düzenlenen karne töreninde okulun kapanma kararıyla ilgili öğrenci velilerine bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’dan edindiği bilgiye velilere hitaben konuşan Avcı, “Sayın Milas Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal ile yaptığım telefon görüşmesi neticesinde seneye mağdur olmadan öğretmenler kadrolarıyla öğrencileriyle birlikte Sakarya İlkokulu’nda eğitim öğretime devam edeceklermiş. Bu bilgiyi sizinle paylaşmam istendi. Bu konuda herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması noktasında özen gösterileceğini bilmenizi isterim. Bu seneyi başarıyla tamamlayan okul öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi kutluyor, tebrik ediyorum.” dedi.
Okulun kapanacağı haberini alan veliler, okuldan memnun olduklarını ve Sakarya İlkokulu’nun zaten şuan dolu olduğunu öne sürerek Menteşe İlkokulu’nun kapanmamasını istediler.
“Okulumuzun kapanmasını istemiyorum. Burada sınıflarımız mevcut, okulumuzun ulaşımı kolay. Öğretmenlerimizin eğitimi çok güzel, yönetimimizden memnunuz. Okulumuzun kapanma kararı bizleri çok üzdü.” diye konuşan öğrenci velilerinden Seda Serin, kararın yeniden değerlendirilmesini istedi.
Okulun kapanma kararıyla öğrencilerin eğitiminde aksaklıklar yaşanmasından büyük endişe duyduklarını söyleyen Fatma Olukbaş, “Bir çocuğum burada eğitim görüyor. Okulumuzun eğitimine güvendiğim için tercihimizi burası olarak yaptık. İkinci çocuğumuzu da buraya kayıt yaptırmak istiyorum. Okulumuzun tatmin edici bir gerekçe gösterilmeden direkt olarak kapatılma kararı alınması hiç hoş değil. Bu okul aynı zamanda müze niteliği taşıyor. Sakarya İlkokulu bu kadar doluyken, başka okullara gitmek istemiyoruz.” dedi.
Öğrenci velilerinin okulun kapanma kararına tepki vermesi üzerine, kararı gerekçeleriyle açıklayan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Yeni dönemde ilçedeki okul binalarının kullanımıyla ilgili düzenleme kararı aldık. Bu kararı almaktaki amaç, öğrencilerimizin daha sağlıklı koşullarda, daha verimli ve eşit eğitim koşullarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Yeni eğitim-öğretim döneminde, Sakarya İlkokulu’ndaki 8. sınıftaki 154 öğrencimiz, Zekeriya Gümüşkesen’e nakledilecek. Böylelikle Zekeriya Gümüşkesen’de TEOG alanına ağırlık verilecek. Sakarya İlkokulu’nda boşalan sınıflara da yeni dönemde Menteşe İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri nakledilecek. Kaymakamlık binamızda güçlendirme çalışması yapılacak. Bu nedenle eğitim hizmetlerinin aksamaması için burayı Milli Eğitim İdari Binası olarak kullanmayı planlıyoruz. Bu düzenlemeler çerçevesinde hiçbir öğrencimizin, öğretmenimizin ve velilerimizin mağdur edilmemesine özen gösterilecek. Bu konuda herkesin yüreği ferah olsun. Tek bir öğrencimiz dahi mağdur olmayacak.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin