A+ A A-

 

Öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlamak amacıyla kırsal mahallelerde haftanın üç günü ücretsiz dersler verilecek.

100617yaz.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş

Milas Milli Eğitim Müdürlüğünce merkez dışında kalan bölgelerde kurslardan yararlanamayan öğrenciler için destekleme ve yetiştirme programları hazırlandı.
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına hazırlık yapmak ve özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek maksadıyla ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları yaz döneminde de sürecek.
Milas Kaymakamlığı koordinesinde, mahalle yerleşim yerlerinde ikamet eden kurslardan faydalanma imkanı bulamayan öğrenciler için de Ören, Selimiye, Çamköy, Güllük, Kıyıkışlacık, Ağaçlıhöyük, Bafa ve Ortaköy okullarında kurs merkezleri açılacak ve öğrenciler kurs dönemi süresince ücretsiz olarak bu kurs merkezlerine taşınacak.
Okulların kapanmasıyla 3 Temmuz’da başlayacak olan yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları, 27 Ağustos’a kadar devam edecek. Haftanın üç günü, günde 6 saat olarak planlanan kurslarda teorik derslerin yanı sıra öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşabileceği, nefes alabileceği alanlar yaratmak hedefiyle sosyal ve sportif faaliyetler de yer alacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin