A+ A A-

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatının sözleşmesini imzaladı. Buna göre Milas’a 2045 yılına kadar, memba suyu kalitesinde su temin edilecek.

100517memba_d48de.jpg
Haber: Mutlu Hazer
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milas’ın sağlıklı suya kavuşacağını müjdeledi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatının sözleşmesini imzaladı. Sözleşmenin yatırım bedeli, 19 milyon lira olarak belirlendi.
Milas’ta, 2045 yılı nüfusu olan 100 bin kişiye yetecek içme suyu arıtma tesisinin inşaat projesi sözleşmesi imzalandı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milas’a memba suyu kalitesinde su temin edeceklerini açıkladı
İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
Proje tamamlandığında Milas ve Beçin yöresinin, 2045 yılı nüfusu olan 100 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak.
“Milas ve Yöresi İçme Suyu Temini Projesi” kapsamında yer alan “Milas İçme suyu Arıtma Tesisi İnşaatı” işinde; Akgedik Barajı’ndan alınacak ham suyun arıtılması maksadıyla, günlük 21 bin metreküp kapasiteli içme suyu arıtma tesisi yapılacak. Tesis tamamlandığında Milas ve Beçin yöresinin 2045 yılı nüfusu olan, 100 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı çözüme kavuşacak.
19 milyon 320 bin lira yatırım bedeline sahip içme suyu arıtma tesisini kısa zamanda inşa edeceklerini kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Hizmete alacağımız tesisle vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu ihtiyacını uzun vadeli çözüme kavuşturacağız. Bölgeye memba kalitesinde içme suyu temin edeceğiz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin