A+ A A-

 

Milas Belediyesi, Milas’ta tehlikeli bulunan ve yönetmeliğe uymayan 8 asansörü mühürledi. Belediye, güvensiz asansörleri mühürlemeye devam edeceğini kaydetti.
211116asansor.jpg
Geçtiğimiz yıl Aralık ayında “24 Haziran 2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Asansör,İşletme,Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” çerçevesinde, ilçede bulunan asansörlü binalara ait bina sorumlularının veya yöneticilerinin bilgilendirilmesi amacıyla toplantı düzenlenmiş,yönetmeliğe uymayan asansörlerin 2016 yılı itibari ile mühürleneceği söylenmişti.
Yapılan bilgilendirme toplantısı sonrası, ilçede bulunan asansörlerin denetlenmesi için A tipi muayene kuruluşu olan Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Ltd.Şti ile protokol imzalayan Milas Belediyesi, gelen bilgiler doğrultusunda 8 apartmanda bulunan tehlikeli asansörleri mühürlemeye başladı.
8 ASANSÖR MÜHÜRLENDİ
Artıbel firması ilçedeki binalarda yaptıkları periyodik kontrollerde, bazı asansörlerin “Güvensiz” olduğu ve “Kırmızı” renkli bilgi etiketi iliştirdiği,ardından yapılan takip kontrollerinde söz konusu asansörlerin; “Güvensiz” durumunun devam ettiğini tespit edip durumu Milas Belediye Başkanlığına rapor ile bildirdi. Gelen raporlar doğrultusunda harekete geçen Milas Belediyesi Zabıta ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen “Güvensiz” 8 adet asansörü mühürledi.
Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Apartman yöneticilerimiz mağdur olmamaları adına, asansörlerinin “İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereği periyodik bakımlarının muhakkak yaptırmaları ve uygun hale getirmeleri gerektiği aksi taktirde güvensiz bulunan asansörlerin mühürlenecektir” denildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin