A+ A A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında, Milas İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.
191116secim.jpg
Milli Eğitim Bakanlığının ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Milas’ta Öğrenci Meclisi seçimi gerçekleştirildi.
Milas Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen seçimd,e daha önce okullarında seçilmiş olan okul başkanları İlçe Öğrenci Meclisinin temsilcilerini seçti. Toplam 14 adayın yer aldığı seçimde toplam 70 oy kullanıldı. Oy kullanımının ardından İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen komisyon tarafından oylar tek tek sayıldı.
Oy kullanımı sırasında açıklamada bulunan Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir, oy kullanımı sonrası seçilen 3 öğrencinin Muğla’da yapılacak olan Muğla İl Öğrenci Meclisi genel kuruluna da katılacaklarını kaydetti.
İl düzeyinde oluşturulacak olan Meclis’e Milas Öğrenci Meclisi üyelerinin de aday olabileceğini belirten Demir, “Burada öğrencilerimiz kendi iradeleriyle temsilcilerini seçiyorlar. Demokratik bir şekilde gerçekleştirilen seçimde adaylarımız ilk önce kendilerini tanıttı. Şimdi de kendilerini en iyi temsil edecek arkadaşlarını seçiyorlar. Demokratik bir toplumda çocuklarımıza böyle demokratik düzen sunulması gelecek nesillerimiz için çok güzel bir durum. Çocuklarımızda böylece hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme, seçilme ve demokrasi kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturma bilinçlerini kazandırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Oylama sonucunda Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Berkan Çoban 34 oy, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencisi Emek Berke Aygün 11 oy, Gümüşlük İlkokulu öğrencisi Elif Su Demir 5 oy alarak, Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan Muğla İl Öğrenci Meclisi genel kuruluna katılmaya hak kazandı.
Ayrıca, 25 Kasım’da Muğla İl Öğrenci Meclisi’nin de seçimle belirlenmesinin ardından, ülke genelindeki tüm illerin öğrenci meclislerinin katılımıyla Türkiye Öğrenci Meclisi genel kurulu yapılacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin