A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı, gazetemizin gündeme taşıdığı otopark keşmekeşliği sorunun ardından yetkili kurumlara yazı göndererek, gereğinin yapılmasını istedi.
191116zabita.jpg
Gazetemiz 16 Kasım tarihli sayısında, ilçenin kronik sorunu haline gelen otopark sorununu manşetinden duyurarak vatandaşların tepkileri yetkili mercilere iletti.
“Otopark keşmekeşliği tepki topluyor” başlığıyla gündeme taşıdığımız haberde, özellikle Hacı İlyas Meydanı’nda yaşanan hatalı parkların yarattığı keşmekeşliğe ve kötü manzaraya dikkat çekildi.
Otopark sorunun yaşandığı bazı noktalarda cezai işlem uygulanmasının caydırıcı olacağına dikkat çeken vatandaşların, “İlçeye çok katlı ya da geniş alanlı bir otopark şart oldu! Artık sokaklar, yollar hatalı otoparklar nedeniyle her gün kapanıyor. Acil işi olanlar bu karmaşaya dönüşen otopark sorunu nedeniyle araçlarıyla hareket edemiyor. Bazı yollar parklar nedeniyle günün belirli saatlerinde trafiğe kapanıyor. Bu nedenle yangın ve sağlık gibi acil durumlarda araçların geçişi mümkün olmayacak!” diyerek yetkililere seslenmesinin ardından Milas Kaymakamlığı, soruna el attı. Kaymakam Fuat Gürel’in talimatıyla Milas Emniyet Müdürlüğüne ve Milas Belediyesine yazı gönderilerek konunun incelenmesi ve gereğinin yapılması istendi.
Yetkili kurumların, park hatalarıyla ilgili uyarıların ardından yanlış parkların sık yaşandığı noktalarda cezai işlem uygulaması bekleniyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin