A+ A A-

 

Ortaöğretim düzeyindeki KPSS, hafta sonu gerçekleştirilecek. Milas’tan 6 bin 802 adayın katılacağı sınav için uyulması gerekilen kurallar açıklandı.
171116ösym.jpg
ÖSYM Başkanlığı Milas İlçe Sınav Koordinatörlüğü, bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan KPSS Ortaöğretim Sınavı hakkında açıklamada bulundu.
Kamuya 2016 yılı personel alımları için gerçekleştirilecek ortaöğretim düzeyindeki KPSS, bu hafta sonu Milas’ta 29 binada yapılacak.
20 Kasım 2016, 10.00-12.00 saatleri arasında yapılacak olan sınav hakkında açıklamada bulunan ÖSYM İlçe Koordinatörlüğü, sınavda uyulması gereken kuralları anlattı.
Milas Sınav İlçe Koordinatörlüğü açıklamada şunlara yer verdi, “2016 KPSS Önlisans Sınavı ilçe merkezinde 6 bin 802 adayın katılımı ile 29 binada 20 Kasım 2016 Pazar günü saat 10.00 -12.00 arasında yapılacaktır. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesi’nden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgeleri yanında olmadığı halde veya kurallara uygun olmayan belgeler ile Sınav Merkezi Koordinatörlerinin, ÖSYM Temsilcilerinin, bina veya salon görevlilerinin kararıyla herhangi bir salonda aday sınava alınmış bile olsa, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır.”
Adayların sadece sınav yerine şeffaf su getirebileceğinden bahseden açıklamada, “Adaylar sınavın yapılacağı binaya, üzerinde sınava gireceği merkez, bina, salon, sıra numarası bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı Sınava Giriş Belgesi ile alınacaklardır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Adaylar bu belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://als.osym.gov.trintemet adresinden edineceklerdir. Adaylar, intemenen edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzünde ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön ve arka yüzünde ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler dışında yazı, resim, işaret vb. bulunan aday sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.
Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir” denildi.
Yapılan açıklamada ayrıca, “Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak; her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz, her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınav binalarında hiçbir eşya görevlilerce emanet olarak kabul edilmeyecektir.
"Sınavda görev yapacak sınav görevlileri de çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihazlarla" sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavda görev alan personelinde göreve gelirken üzerlerinde sadece "Sınav Görevlendirme Belgeleri" ve Özel Kimlik Belgesi olarak "Nüfus Cüzdanları" bulunacaktır. Sınav Görevlileri de Emniyet Görevlileri tarafından tek tek dedektör ve elle aranarak Sınav Binalarına alınacaklardır. Ayrıca, Adaylar Sınav Binalarına alınırken ve sınav esnasında tüm işlemler kamera ile kayıt altına alınacaktır. Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınmadığından adayların mağdur olmamaları için ilçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü 20 Kasım 2016 Pazar günü 07.00 ile 10.10 saatleri arasında açık tutulacaktır” şeklinde adayların uyması gereken kurallar aktarıldı.
YASAK CUMARTESİ BAŞLIYOR
Milas Sınav İlçe Koordinatörlüğü, 19 Kasım akşamı başlayacak olan yasakları şöyle sıraladı, “Milas ve Bodrum ilçe merkezleri ile belde ve köylerinde, 15 Ekim 2016 Cumartesi akşamı ve gecesi sınava girecek adayların istirahatını olumsuz yönde engelleyecek egzozu bozuk araçların kullanılmaması ve her türlü eğlence, düğün, kına gecesi, mevlit, konvoy, asker uğurlama, havai fişek, korna sesi, iş makineleri, inşaat çalışmaları gibi etkinlik ve çalışmaların yapılmaması gerekmektedir.
Milas merkezinde ve Beçin Mahallesi’nde 20 Kasım 2016 Pazar günü 08.00 - 12.30 arası adayların sınav sırasında rahatsız olmamaları ve sınav konsantrasyonunun bozulmaması için egzozu bozuk araçların kullanılmaması ve her türlü eğlence, düğün, kına gecesi, mevlit, konvoy, asker uğurlama, havai fişek, korna sesi, iş makineleri, inşaat çalışmaları, seçin konvoyları gibi etkinlik ve çalışmaların yapılmaması gerekmektedir.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin