A+ A A-

 

Uzun bir süredir ücretsiz otopark alanı olarak kullanılan Hacı İlyas Meydanı, aşırı yoğunluk ve hatalı parklar nedeniyle ilçeye yakışmayan keşmekeş bir görüntü sergiliyor.

161116kesmekes.jpg

Araç sayısı bakımından il genelindeki ilçeler arasında ilk sıralarda yer alan Milas’ta yaşanan otopark sorunu, günden güne büyüyor. Şehir merkezindeki birkaç ücretli otoparkın haricinde bir otopark alanı bulamayan vatandaşlar, araçlarını park edemedikleri gibi bazı noktalarda tıkanan trafikle karşı karşıya kalıyor. Bazı duyarsız sürücülerin, hatalı park yapmaktan kaçınmamaları ise mevcut sorunu daha çözümsüz bir hale getiriyor.
Araçlarıyla keşmekeş haldeki otopark alanlarından çıkamayan sürücüler, trafik ekiplerinden sık sık yardım istemek durumunda kalıyor. Ekiplerin müdahalesiyle, neredeyse her gün çok sayıda hatalı park yapan araç çekiciyle kaldırılıyor.
Yayaların ve engelli vatandaşların kullanımı için ayrılan kaldırımlara yapılan hatalı parklar aynı zamanda hak ihlalinin yaşanmasına da neden olurken; krize dönüşen sorunun çözümü için yetkili kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde acilen bir çözüm planı oluşturması isteniyor.
“İlçeye çok katlı ya da geniş alanlı bir otopark şar oldu! Artık sokaklar, yollar hatalı otoparklar nedeniyle her gün kapanıyor. Acil işi olanlar bu karmaşaya dönüşen otopark sorunu nedeniyle araçlarıyla hareket edemiyor. Bazı yollar parklar nedeniyle günün belirli saatlerinde trafiğe kapanıyor. Bu nedenle yangın ve sağlık gibi acil durumlarda araçların geçişi mümkün olmayacak!” diyerek yetkililere seslenen vatandaşlar, hatalı parklara mani olunması adına caydırıcı cezai işlemlerin de uygulamaya sokulmasını istiyor.
Milas Belediyesi tarafından, kültür ve turizm rotasında önemli bir yer olarak projelendirilecek olan Hacı İlyas Meydanı da park çıkmazından nasibini alıyor. Özellikle salı günü araç trafiğinin artmasıyla halkın ücretsiz otopark alanı olarak tercih ettiği Hacı İlyas Meydanı, başıboşluğun ve duyarsız sürücülerin neden olduğu yoğunluk nedeniyle tam bir karmaşa meydanına dönüşüyor. Öte yandan sürücülerin araçlarının görünür bir yerine iletişim numarası bırakmaması da parkların yarattığı mağduriyeti ve zaman kaybını ikiye katlıyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin