A+ A A-

 

Beslediği köpeği silahlı saldırıda öldürülen Hulusi Bozkurt, zanlının bulunması için yetkililerden yardım istedi. Hayvanseverler de saldırganın tespiti için imza kampanyası başlattı.
161116cinayetzanlisi.jpg
Milas’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde iki el ateş edilerek önce yaralanan, ardından Milas Belediyesi Geçici Hayvan Barınağındaki tedavisi sırasında hayatını kaybeden köpekle ilgili tepkiler yükselmeye başladı.
“Rex” adını verdiği ve 1 yıldır beslediği köpeği 4 gün aradıktan sonra, eşinin kötü haberi internetten öğrendiğini dile getiren Hulusi Bozkurt, “Rex çok sevdiğimiz köpeğimizdi. Daha önce çok kez trafik kazasında yaralanmasına rağmen hayata sıkıca tutunmuştu. Tüm aşıları ve resmi belgeleri tamamdı” dedi.
Saldırıyı gerçekleştiren kişiyi ‘cani’ olarak nitelendiren Bozkurt, “Bu kişinin bulunması için yetkililerden yardım bekliyorum. Ben de hayvansever topluluklarıyla girişimde bulunuyorum. Haberlerde köpeğin tavukları kovaladığı için öldürüldüğü dile getiriliyor. Büyükşehir yasasına göre kent merkezinde tavuk beslemek yasak. Bu konuda ben de şikayetimi yapıyorum” diye konuştu.
Hayvansever Aykut Erol da, change.org adlı internet sitesinden saldırganın bulunması amacıyla Milas Kaymakamlığı ve Milas Emniyet Müdürlüğünü ilgilendiren bir imza kampanyası başlattı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin