A+ A A-

 

Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, “İşi erbabından öğreniyorum” projesi kapsamında liseli öğrencilere kariyer günleri düzenledi.
121116meslekogrenme.jpg
Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencilerine, “İşi erbabından öğreniyorum” projesi kapsamında, kariyer günleri gerçekleştirildi.
Düzenlenen kariyer günleri etkinliğine; 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nden Genel Cerrahi Hekimi Süleyman Koç ve Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Okul Müdürü Aynur Buran ve 10,11 ve 12’nci sınıf öğrencileri katıldı.
Aylık olarak düzenlenecek olan kariyer günlerinde, üniversiteye hazırlanan 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine meslekler tanıtılacak.
Kariyer günü etkinliğe konuk olan Koç, meslek hayatındaki avantajları ve dezavantajları liseli öğrencilerle paylaştı. Koç ayrıca meslek hayatındaki zorlukları öğrencilere aktarırken, sağlıkta şiddet konusuna da değindi.
Mesleğini öğrencilere tanıtan Koç, insan hayatı için tıp mesleğinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Seminer, yaklaşık 1 saat boyunca sürdü.
Okul müdürü Buran; kariyer günlerinin her ayda 1 düzenleneceğini ve farklı meslek gruplarının öğrencilere tanıtılacağını söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin