A+ A A-

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’nci yıldönümü Milas’ta resmi törenlerin yanı sıra farklı etkinlikler de anıldı. Gençler ve minik öğrenciler, Atatürk Anıtı önünde saygı nöbeti tuttu.
121116sayginobeti.jpg
Yurdun dört bir tarafında Atatürk Anıtı önünde saygı nöbetini, Büyük Önder’in ‘en büyük eserim’ dediği cumhuriyeti emanet ettiği gençler tutarken, Milas’ta da bu sene gün boyu anıt önünde Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri saygı nöbeti tuttu. Meslek Liseli öğrencilerinin dışında Atatürk Anıtı önünde bugüne kadar alışık olmadığımız bir grup öğrenci daha saygı nöbetindeydi.
Rengarenk kıyafetleri, ellerinde Türk Bayrağı ve çiçekleriyle Atatürk Anıtı önüne gelen Özel Milas Anaokulu’nun minik öğrencileri, Atatürk Anıtı önünde önce saygı duruşunda bulundular, ardından ellerindeki çiçekleri anıtın önüne bıraktılar daha sonra da ellerindeki Türk Bayraklarıyla saygı nöbeti tuttular.
Bir grup öğretmenle Atapark’a gelen minikleri çevredekiler şaşkınlık ve hayranlık içinde izlerken, bazıları ilk kez karşılaştıkları bu durumu cep telefonlarıyla kayda aldı.
Okulun kurucusu Nazlı Yıldız, yaptığı kısa açıklamada etkinliğin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle gerçekleştiğini belirterek; “Gün boyu okulumuzda çeşitli etkinlik yapılacak ancak okuldaki 5 yaş grubu öğrencilerle Atamızın Anıtı önünde saygı nöbeti tutup, anıtına çiçek bırakmak suretiyle ona olan özlemimizi ve saygımızı göstermek istedik. Tüm öğrencilerimize tıpkı 29 Ekim’de kutladığımız cumhuriyetimizin anlamı ve önemini öğretmek gibi Atamızın da bizler için, ülkemiz için ne anlama geldiğini, ülkemizin kurtuluşunda ne kadar önemli bir görev üstlendiğini ve O’nun önderliğinde milletçe verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin ardından Atamızın kurduğu Cumhuriyeti anlatıyoruz. Dünyada bir başka örneği olmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiğini ve bu nedenle bütün dünya çocuklarında oluşan Atatürk sevgisini anlatıyoruz. Özel Milas Anaokulu olarak ilk kez böyle bir etkinliğe imza atmaktan mutluyuz. Sadece okuldaki etkinliklerin yeterli olmayacağını düşünüyoruz. Aslında hava şartları elverişli olsaydı bu sene anma programımızda öğrencilerimizle birlikte daha farklı etkinlik yapacaktık ancak buna fırsat bulamadık” dedi.
Minik öğrencilerin ardından öğretmenlerde önce saygı duruşunda bulundular, ardından Atatürk Anıtı’na çiçek bıraktılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin