A+ A A-

 

Geçtiğimiz 25 Haziran’da çalıştığı inşaatta elektrik çarpması sonucu bir işçinin hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklu iki kişi tahliye oldu.
260716mehmetali_8073a.jpg
Geçtiğimiz 25 Haziran’da işçi Mehmet Ali Nalbantoğlu’nun (22) hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklanan müteahhit firma ve taşeron şirket sahibi tahliye oldu.
Olay sonrası tutuklanan H.K. ve O.B’nin tutukluluk süreleri de göz önünde bulundurularak tahliyelerine karar verildi.
Olayda, Emek Mahallesi Meşe Sokak'ta yapımı devam eden bir inşaatın üçüncü katında balkon korkuluğu yapım işinde çalışan Mehmet Ali Nalbantoğlu (22), taşıdığı bir profilin sanayiye enerji sağlayan tellere çarpması sonucu akıma kapılmıştı.
Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri, Nalbantoğlu'nun hayatını kaybettiğini belirlemişti. İki kişinin yargılanması tutuksuz devam edecek.
Nalbatoğlu’nun ölümü üzerine başlatılan soruşturmada müteahhitten iş güvenliğiyle ilgili belgeleri temin etmesi istenmişti ancak, firma sahibi H.K, bunları temin edemeyeceğini beyan etmişti. İnşaatta faaliyet gösteren bir diğer müteahhit firma sorumlusu O.B. de Nalbantoğlu’nun kendi şirketinde çalışmadığı, hangi şirkette çalıştığını bilmediği yönündeki beyanları üzerine cumhuriyet savcısınca delilleri karartabilecekleri şüphesi üzerine tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.
Mahkeme, iki kişinin de “taksirle ölüme neden olmak” suçlamasıyla tutuklanmasına hükmetmişti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin