A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetinin 24 Temmuz Basın Bayramı yarışmasında, Milasmedya 5 kategoride 5 ödülün sahibi oldu.
260716milasmedya.jpg
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetinin basından sansürün kaldırılışının yıldönümünde gerçekleştirdiği etkinlikte Milasmedya çalışanları 5 dalda 5 ödüle layık görüldü.
Tüm Muğla medyasının 2015 ve 2016 yılı değerlendirmelerinin yapıldığı yarışmada Gazete Milas Yazı İşleri Müdürü – AA muhabiri Mutlu Hazer haber kategorisinde, Menteşe Gazetesi Yazı İşleri Müdürü – TRT – Yeni Asır Gazetesi Muhabiri Volkan Yıldız haber fotoğrafı kategorisi, Milas Gazetesi Spor Muhabiri Sercan Ergin spor haberi, Gazete Milas en iyi sayfa düzeni kategorisinde, gunaydinmilas.com internet haberciliği dalında ödüllerin sahibi oldu.
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 24 Temmuz Basın Dayanışma günü etkinliği Nazar Garden Park’ta gerçekleştirildi. Gecede cemiyet tarafından açılan Basın Başarı Meslek Ödülleri de sahiplerini buldu. Deneyimli sunucu Cüneyt Erdan’ın sunuculuğunu yaptığı geceye; Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanvekili Cumhur Çoban, MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güven, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, DP İl Başkanı İsmet Köse, BBP İl Başkanı Harun Akın, CHP Merkez İlçe Başkanı Erkan Aydın, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, Valilik Özel Kalem Müdürü Baki Gencel, Basın İlan Kurumu Muğla İl Müdürü M.Ali Köseoğlu, Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdür Yardımcısı Erol Kütahyalı, Muğlaspor Kulübü Başkanı Haluk Beyimoğlu, TES-İş Yatağan Şubesi Başkanı Fatih Erçelik, Maden-İş Yatağan Şubesi Başkanı Osman İlhan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Seda Köktener, basın mensupları ve davetliler katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan; özgür basının öneminin 15 Temmuz akşamı yaşanan kanlı darbe girişimi sırasında ve sonrasında bir kez ortaya çıktığını vurguladı. Törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla'da görev yapan basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı.
Törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla'da görev yapan basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı.
15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Türk medyasının gösterdiği duruşla üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını kaydeden Köten, özgür basının öneminin bu gibi günlerde daha iyi anlaşıldığını dile getirdi.
Köten, "Bunların alçaklığının, zalimliğinin karşılığını hiçbir sözlükte bulamazsınız. Bu alçaklarda zalimlik ve ilkesizliğin sınırı yoktur. Bunu bilen bilir. Bilenlerden biri de naçizane benim. Bütün milletimize geçmiş olsun. Büyük Türk milleti yasama organıyla Türk Silahlı Kuvvetleriyle milletiyle özellikle de basınıyla çok başarılı bir sınav vermiştir. Muğla da gurur duyacak biçimde demokrasi tarihine geçmiştir." dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, darbe girişimi gecesi milletvekilleri arasında bile bir takım yanlış bilgiler paylaşıldığına işaret etti. Milletin doğru bilgilendirilmesinin önemine değinen Öztürk, "Cumhuriyetimiz kurulduğu günden bu yana böyle bir hainlik görmemiştir. Onlar darbe yapmaya geldiler ama milletimiz vakur duruşuyla darbe yapmaya çalışanlara darbe yaptı. Ne mutlu böyle bir millete sahibiz ki bugün bu töreni yapabiliyoruz." diye konuştu.
CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, basının demokrasinin en önemli ayaklarından biri olduğunu kaydetti. Darbe girişimi gecesi basının öneminin daha da anlaşıldığına işaret eden Üstündağ, "OHAL Yasası darbecilerin ve devlet içindeki yapılanmanın tamamen tasfiyesine yönelik olarak kullanılsın." dedi.
CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de, demokrasinin birlik içinde daha da büyütülerek koruması gerektiğini bildirdi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise darbenin önlenmesinde medyanın büyük rol oynadığını ifade etti.
Ülkenin uçurumun kenarından döndüğünü belirten Gümüş, bu noktada halkın elinden geleni yaptığını vurgu yaparak, "Bizler bundan sonra daha çok demokrasiye sahip çıkacağız. El birliğiyle bunu yapacağız. Bizler cumhuriyetin sayesinde Ortadoğu'da parlayan bir yıldızız. Ortadoğu'da yaşananları hep görüyorduk." diye konuştu.
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan da Türk medyası ve Muğla basınının FETÖ'nün darbe girişiminde oldukça başarılı bir sınav vererek, iyi bir duruş sergilediğini belirtti.
Yapılan değerlendirmeler sonunda Mutlu Hazer, İHA muhabirleri Bekir Tosun, Vural Efecik, haber fotoğrafı dalında AA Bodrum muhabiri Ali Ballı, AA Muğla Muhabiri Durmuş Genç, Yeni Asır ve Menteşe Gazetesi Muhabiri Volkan Yıldız, özel haber dalında Yeni Asır muhabiri Adem Ülker, Bodrum Haber Gazetesi muhabiri Alp Arbak, spor haberi dalında Devrim Gazetesi muhabiri Ekrem Çağlayan, Milas Gazetesi muhabiri Sercan Ergin, spor fotoğrafı dalında İHA muhabiri Bekir Tosun, İHA muhabiri Mehmet Can Meral, sayfa düzeni dalında Milas Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Kent Gazetesi, Bodrum Yarımada Gazetesi, Ege Gazetesi, köşe yazısı dalında İsmail Atasever, Kazım Tokuç, Nejat Altınsoy, röportaj dalında Selda Öztürk Kay, Hüseyin Atılgan, internet haberciliği dalında gunaydinmilas.com, pusula48.com, televizyon haberciliği dalında Kanal F, Kent TV, radyo yayıncılığı dalında Harbi Radyo, Örnek Radyo, özendirme ödülü dalında Altar Zeyhan, özel mesleğe saygı ödülü dalında Hamle Gazetesi'nden Özcan Özgür ödüle layık görüldü.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin