A+ A A-

 

Milaslı şehit annesinin yıllardır çözülmeyen basit talebi, haberimizin ardından ele alındı.
250716ayip.jpg
Milas’ın Şevketiye Mahallesi’nde ikamet eden şehit annesi Mükerrem Aydın’ın gazetemiz aracılığıyla dile getirdiği sorun, MUSKİ ekiplerince çözülmeye başlandı.
Mutlu Hazer imzalı haberde 1995 yılında Şırnak’ın Uludere ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Ercan Aydın’ın annesi Mükerrem Aydın’ın, kış aylarında evlerinin su basmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdiğinde, kapılar yüzüne kapandığı dile getirilmişti. Haberde ayrıca, belediye yöneticileri şehit annesinin talebini dinlemesine rağmen telefonlarına bile çıkmadığı da vurgulanıyordu.
Durumun dile getirilmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri hemen harekete geçti.
Milas Kaymakamı Fuat Gürel de, haberin ardından Milas Belediyesine yazılı uyarıda bulunarak, gereğinin yapılarak sonucun bildirilmesini istemişti.
MUSKİ ekipleri, Menteş Mahallesi’nden de ulaşım sağlanan şehit evine giderek, su baskınına neden olan bölgede çalışma yaptı. Evin yan bölgesindeki alanda 60 metre uzunluğunda, 400 milimetrelik borular döşenerek sorun giderildi. MUSKİ’nin teknik yetkilileri, sorunun nüksetmesi halinde yeni çalışmaların da gündeme gelebileceğini kaydetti.
Şehit ailesi, sorunu dile getirerek çözüme yardımcı olan gazeteye ve MUSKİ ekiplerine teşekkür etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin