A+ A A-

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, dün gece darbe teşebbüsünde bulunan kişilerce 2 polisin şehit olduğu, Marmaris’te çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarını ziyarette bulundu.
160716ziyaret_ce067.jpg
Muğla Valisi Amir Çiçek, dün gece darbe teşebbüsünde bulunan kişilerce 2 polisin şehit olduğu, Marmaris’te çıkan çatışmada yaralanan polis memurlarını ziyaret etti.
15 Temmuz 2016 Cuma gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’nın Marmaris ilçesinde kalmış olduğu otelden ayrılmasından bir süre sonra, darbe teşebbüsünde bulunan kişiler 3 askeri helikopter ile otel’e saldırmıştı. Yapılan saldırı üzerine çıkan çatışmada Cumhurbaşkanlığı koruması Mehmet Çetin ile Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker şehit olmuş, üç hafif yaralanma meydana gelmişti.
MUĞLA’DA 4 GÖZALTI
Güvenlik güçleri tarafından olayda kullanılan 2 helikoptere Marmaris’te el konuldu. 1 helikopter ise yapılan takip sonucu İzmir’de yakalandı.
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca 1 Tuğamiral, 1 Albay, 1 Yarbay ve 1 Üsteğmen hakkında gözaltı kararı verildi. Olaya karışan 23 (Yirmiüç) kişi ise güvenlik güçlerince aranıyor.
Muğla Valisi Amir Çiçek Marmaris Devlet Hastanesinde hafif yaralı olarak tedavi gören Polis Memurlarını ziyaret etti.
Devletimizin büyüklerini hakkıyla korunduğunu ve devlet büyüklerinin sağ salim uğurlandığını belirten Vali Çiçek, “Aziz vatanımız sizlere minnettardır. Vatanımızın Milletimizin birliğine ve dirliğine kast edenlere emir verenleri gözaltına aldık. Hiç merak etmeyin. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, birlik ve beraberliğimizle defedeceğiz. Bundan sonra daha çok çalışacağız daha çok üreteceğiz her zamankinden daha fazla bir ve beraber olacağız. ” dedi.
Yaralı Polisler de “Ülke bu haldeyken rapor alalım eve gidelim dinlenelim diyemeyiz. Bir an önce tedavilerimizi yaptırıp görevlerinin başına dönmek istiyoruz. Bu hainler bitene kadar tükenene kadar görevimizin başındayız” diye konuştular.

 

160716valicicek_1_e41a1.jpg

 

160716valicicek_4_8d1f1.jpg

 

160716valicicek_3_1fac2.jpg

 

160716valicicek_2_9d891.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin