A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. 40 üyenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda yeni yönetim kurulu 35 üyenin oylarıyla belirlendi.

12012020addgenelkuruluyapildi_130f0.jpg
Haber: Hamza Balandı

ADD Milas Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Milas Belediyesi Aşkidil Akarca Salonunda gerçekleştirildi.
CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, belediye meclis üyeleri, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, ADD Milas Şubesi üyelerinin katılımıyla düzenlenen genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı.
Divan Kurulu'nun belirlenmesi ve divana yetki verilmesinin ardından Yönetim Kurulu Raporu ve Denetim Kurulu Raporları okundu.
Yönetim kurulu raporunu okumak üzere kürsüye gelen ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, ADD Milas Şubesi’nin 12 Ocak 2019 tarihli olağanüstü genel kurulu sonrası, 16 Ocak 2019 tarihindeki yönetim kurulu toplantısında Şube Başkanı seçildiğini ifade ederek, başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktararak, “Demokratik kitle örgütleri; topluma ve dolayısıyla ülkeye hizmet etmenin araçlarındandır. ADD çatısı altında, şube başkanı olarak yapmak istediklerimin pek çoğunu gerçekleştirememenin üzüntüsü içindeyim. Gençlik kollarını kurmak da bunlar arasında. Oysa bizler Atatürk gibi gençlere güvenmeli, onları bilgilendirip, bilinçlendirerek ve çeşitli zeminlerde deneyim kazanmalarını sağlayarak, konumları ve kurumları gönül rahatlığı ile gençlere teslim edebilmeliyiz.
Dilerim; bizden sonraki yönetimler, siyasi ve kişisel hırs ve çıkarlardan soyutlanmış olarak, Atatürkçü Düşünce’ye, Milas’a, topluma ve ülkeye yararlı çalışmaları gerçekleştirirler. Atatürk’ün izinden gidenin yolu mutlaka başarıya ve ışığa ulaşacaktır” dedi.
Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından toplantıya katılan üyeler tarafından ibra edildi.
Katılımcılar arasında söz almak isteyenlere konuşma hakkı tanındıktan sonra Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyelerinin ve üst kurul delegelerinin seçimine geçildi.
40 üyenin katıldığı genel kurulda 35 üye oy kullandı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.
Yapılan oylamanın ardından ADD Milas Şubesi’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Yönetim kurulu asil üyeler:
Refik Mutlu, Aysun Yılmaz, Mehmet Ateş, Çağdaş Savaş, Nuray Gözel, Mustafa Ustaoğlu, Sabahattin Akan
Denetleme kurulu asil üyeler: Cüneyt İlter, Bisal Kale, Faik Baklan
Disiplin kurulu asil üyeler: Hüseyin Rahmi Özer, Kasım Özkan, Şakir Özdemir
Üst kurul delegeleri: Ümit Özbek, Tuncer Bükücü, Halil Mutlu, Gülçin Erşen
ADD Milas Şubesi Başkanı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan ilk yönetim kurulu toplantısında belirlenecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin