A+ A A-

 

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, FETÖ / PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında 2019 yılında 633 şüpheli hakkında dava açıldığını, cezaevlerinde ise bu suçtan halen 111 kişinin bulunduğunu açıkladı.

100120202019yilinda633fetosuphelisihakkindadavaacildi.jpg
Haber: Hamza Balandı

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ / PDY silahlı terör örgütüne yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında 2019 yılında 633 şüpheli hakkında ‘Silahlı Terör Örgütü üyeliği veya silahlı terör örgütüne yardım’ suçlarından Muğla Ağır Ceza Mahkemelerine kamu davası açılmış, 1202 şüpheli hakkında ise aynı suçlardan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir” dedi.
Ayrıca yine 2019 yılında Terör Suçları Soruşturma Bürosunca 772 kişi hakkında ihbar kaydı ile inceleme yapılmış, bunlardan 58 kişi hakkında yeterli delil bulunduğu değerlendirilerek soruşturmaya başlatıldığını da belirten Başsavcı Yağcı, “Bu gün itibariyle Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda FETÖ / PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden 39'u hükümlü, 72'si tutuklu olmak üzere 111 kişi bulunmakta. Başta terör suçları olmak üzere tüm suçlara ilişkin soruşturmalar Cumhuriyet Başsavcılığımızca etkin, hızlı ve titiz bir şekilde yürütülmektedir” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin