A+ A A-

 

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle bu kez Acil Tıbbi Teknisyen (ATT) bir araya gelerek pasta kesti. Bu etkinlikte bile yaşadıkları en büyük soruna dikkat çekmeye çalıştılar, “Yaşama yol ver!”…

Yaşama Yol Ver!
Haber: Oktay Çayırlı

Acil sağlık hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ olarak kutlanıyor. 1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası nedeniyle dün Milas Gençlik Merkezinde gençlere boyama kitabı dağıtan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli, büyükleri ise broşürle bilgilendirmeye çalıştı.
PASTA KESİP SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİLER
Milas 112 Acil İstasyon Merkezinde bir araya gelen 112 sağlık çalışanları pasta keserek günlerini kutladılar. Milas İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova’nın da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ‘Yaşama yol ver’ afişiyle sorunlarına dikkat çeken 112 çalışanları en büyük sorunun trafikte yol verme konusu olduğunu ifade ederek, “bizler aldığımız ihbarlar ile vakalara ne kadar çabuk ulaşabiliriz çabasındayız. Bazen saniyelerin yarıştığı bu mücadelede bizlerin vatandaşlarımızdan özellikle trafikte yol verme konusunda öncelikle hassasiyet bekliyoruz.” dediler…
ÇOCUKLARA BOYAMA BÜYÜKLERE BROŞÜR
Hafta nedeniyle 112’nin önemine dikkat çekmek ve ne zaman aranmalı bilgilerini aktarmak için küçüklere boyama kitabı ile 112 anlatılmaya çalışılırken, büyüklere 112 can kurtarır broşürü ile ne zaman aranmalı, nasıl aranmalı ve nasıl çalışır bilgileri maddeler halinde anlatıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin