A+ A A-

 

3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Milas’ta görme engellilerin katılımıyla basın açıklaması yapan Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir, “Doğuştan hiç görmeyen 150 tane Milaslı var. Milas sokaklarını hiç görmeyen. Onun için de ivedilikle, erişilebilir bir kent istiyoruz” dedi. Ayrıca Eşpedal Derneği Muğla Şubesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi desteğiyle tandem bisiklet turu düzenlendi.

03122019erisebilirkentistiyoruz.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Milas’ta görme engellilerin katılımıyla basın toplantısı düzenleyerek Eşpedal Derneği Muğla Şubesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi desteğiyle tandem bisiklet turu düzenledi.
Milas Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir ve görme engelli yurttaşların yanı sıra aileleri, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Eşpedal Derneği Muğla Şube Başkanı Hakan Sevin katıldı.
Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’ya ve Milas Belediyesine her türlü etkinlikte verdikleri destekten dolayı teşekkür ile konuşmasına başlayan Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, Milas’ta 150 görme engelli birey olduğunu ifade ederek, engellilerin sosyal yaşama kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını talep etti.
Başkan Özdemir, “Yerel yönetimlerden öncelikle erişilebilirlik istiyoruz. Bunun başka hiçbir seçeneği yok. Onlarca görme engelli, en azından hiç görmeyen 150 tane Milaslı var. Bu Milas sokaklarını hiç görmeyen… Onun için de ivedilikle, bütçeleri doğrultusunda, erişilebilir bir kent olursak bizim için çok güzel olur. Elimizdeki parayla kendimiz alışveriş yapamıyoruz. Kendimiz, eşimiz, dostumuzla kafeye oturamıyoruz. Bir pastanede bir çay içemiyoruz. Bu yüzden önemli olan erişilebilirlik. Buradan başlamamız lazım.” dedi.
Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ise, “Her birey, her vatandaş birer engelli adayı. Bu yüzden engelli vatandaşlara sahip çıkmak adına, Milas Belediyesi olarak elimizden geldiğince katkı veriyoruz, yardım ediyoruz. Yaşam kenti, oluşturulması anlamında engellilerimizin daha rahat yürüyebileceği, yaşamlarını sağlayabileceği yerler oluşturmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun fertleri olarak, hepimizin bir engelli adayı olduğunu unutmadan birbirimize sahip çıkmak durumundayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin