A+ A A-

 

İlçemizde ikamet eden “Barış Pınarı” operasyonunun ardından yazmış olduğu bir notla Milas Kaymakamlığına giderek bir traktör ve bir evini Cumhurbaşkanlığına bağışlamasıyla gündeme gelen 71 yaşındaki Mustafa Dörtyollu gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Vatansever Mustafa dede gözyaşlarıyla toprağa verildi
Haber: Emre Baştaşkın

Milas’ın Damlıboğaz Mahallesi’nde ikamet eden ve evinin avlusunda ağaca asılı halde bulunan 71 yaşındaki Mustafa Dörtyollu düzenlenen merasimle toprağa verildi.
Öğlen saatlerinde Damlıboğaz Mahallesi’ndeki evine getirilen Dörtyollu, evinin bahçesinde okunan duaların ardından Mahalle Mezarlığı önüne getirildi.
Mezarlık önünde gerçekleşen cenaze namazına Ak Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.
Cenaze namazını kıldıran Milas İlçe Müftü Vekili Salih Rıfat Şen yapılan dua sırasında Mustafa Dörtyollu’nun bölgede sevilen sayılan birisi olduğunu ifade etti.
3 çocuk ve 6 torun sahibi 71 yaşındaki Mustafa Dörtyollu, kılınan namazın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.
Dörtyollu, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekâtı sırasında Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret ederek, traktörü ve evini bağışlamasıyla gündeme gelmişti.
Harekâtla ilgili yapılan haberleri televizyon ekranlarından sabah saatlerine kadar izlediğini, yaşanan gelişmeler ve operasyona karşı yapılan tepki açıklamalarının ardından destek vermek amacıyla bir şeyler yapma gereksimi hissettiğini belirten Mustafa Dörtyollu, “ben 71 yaşındayım. 3 çocuğum var. Allaha şükür hepsinin hali vakti yerinde. Benimde bir evim ve bir traktörüm var. Ben Cumhurbaşkanını çok seven birisiyim. Kaymakamımızı ziyaret ederek bunları Cumhurbaşkanımıza bağışlamak istediğimi söyledim. Benim 2 bin lira maaşım var bana yetiyor, artıyor. CİMER’e yazı yazarak, ‘sayın Cumhurbaşkanım bende askere gitmeye hazırım. Yapılan operasyonlar ve gelişmelerin ardından bir traktör ve bir evimi Kaymakamlık aracılığıyla bağışlamak istiyorum’ dedim. Yemekte bir tuzumuz olsun dedim. İnşallah benim gibiler çıkar da ekonomimize de faydası olur” demişti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin