A+ A A-

 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ara tatili başladı. 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak karnesiz tatil öncesi Milaslı öğrenciler tatil heyecanı yaşadı. Hafta sonlarının da eklenmesi ile öğrenciler için 9 günlük tatil başlamış oldu…

16112019okullardaaratatilbasladi.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Bu yıl ilk kez 18 - 22 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatili başladı. Hafta sonu tatili nedeniyle bugünden başlayan tatil programı önümüzdeki hafta sonu tatili ile birlikte 5 günlük ara tatili toplam 9 güne çıkaracak.
Milas’ta 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi içinde uygulanacak ilk ara tatile bugün başlayacak Resmî-ve Özel okullarda eğitim gören 21.979 öğrenci 25 Kasım 2019 Pazartesi günü tekrar ders başı yapacak.
Öğrenciler bu ara tatil ile 9 gün dinlenme fırsatı bulacak. Yeni tatil sistemiyle birlikte öğrenciler yılda 4 kez tatil yapmış olacak. Yılda 2 kez uygulanacak ara tatilde karne dağıtılmayacak.
2019-2020 eğitim öğretim döneminin birinci dönemi 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Yarıyıl tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak ve ikinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. İkinci ara tatil 4-13 Nisan 2020 arasında verilecek. 13 Nisan 2020’de başlayacak ikinci dönem, 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline geçilecek.
“GELECEKTE YAŞANABİLİR YARINLAR SİZİN BUGÜNKÜ BAŞARILARINIZA BAĞLIDIR”
Ara tatille ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır” dediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “2019/2020 Eğitim Öğretim Yılının birinci ara tatil döneminin başladığı bugün Milâs’ta, 21.979 öğrencimiz 1 haftalık ara tatile gireceklerdir.
Milas İlçe Milli Eğitim Camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak belirtiyor; eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize şunları söylemek istiyorum:
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız;
Gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Bizler, ilk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu kutlu eylemdeki hikmet, hayatımızın her alanında ve her anında bize rehberlik etmelidir.
Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima geliştiren bireyler olarak yetişmeniz hedeflerinize sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Şunu unutmayınız ki başarıya giden bu yolda mutlaka inişler ve çıkışlar olacaktır. Bütün başarıların anahtarı ise istek, azim ve gayrettir. Sizlerin bu bilinci taşıyarak ilerlemesi yarınlara umutla bakmamızı sağlayacaktır. Sevgili evlatlarımız, başarılarınızın artarak devamını diliyor, sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor sizlere bol bol dinlenip eğlenebileceğiniz mutlu ve sağlıklı tatiller diliyorum.
En değerli varlıklarını bizlere emanet eden saygıdeğer veliler;
Çocuklar için bir haftalık heyecanlı ve hiç bitmeyeceğini sandıkları bir ara tatile giriyoruz. Tatil spordur, dinlenmedir, oyundur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenecek olan sosyal ve sanatsal aktivitelere yönlendirmeniz ve katılmanız temennimizdir. Suya ve güneşe ihtiyaç duyan fidan gibidir çocuklarımız. . Çocuklarınızın Güneşi olan siz değerli velilerimiz. Öğrencilerimize mümkün oldukça zaman ayırmanızı öğrencilerimizin, hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran sanatsal etkinliklerle, ulusal ve evrensel kültür değerlerini benimseyen, estetik anlayışı gelişmiş, sanata ve spora katkıda bulunabilecek duyarlı bireyler olarak topluma kazandırılması konusunda yetişmelerini sağlamak temel görevimiz olmalıdır.
Mazeretlerin arkasına sığınmadan bir anne baba şefkati ve hassasiyeti ile yavrularımızın etrafında pervane olan değerli meslektaşlarım; Ara tatilde yapılacak olan mesleki çalışmalarda kolaylıklar ve başarılar diliyorum”
HER GÜNE FARKLI ETKİNLİKLER
Muğla’da öğrencilerin ara tatilde hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri, hem de keyifli vakit geçirmeleri için Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 günlük program hazırladı. İlde yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle 16 ana başlık altında etkinliklerden oluşan ve tüm il genelinde uygulanacak program ile öğrencilerin 5 gün boyunca sosyal aktivitelerden yararlanması sağlanacak.
TÜM AKTİVİTELER ÜCRETSİZ
Öğrencilerin ve velilerin tercihlerine sunulacak olan program , ‘Gezi’, ‘sağlık doğa ve çevre’, ‘bilgi ve teknoloji’, ‘iletişim’, ‘okuryazarlık’, ‘sanatsal faaliyetler’, ‘sportif faaliyetler’, ‘araştırma ve gözlem’, ‘oyun oynama ve bulmaca çözme’, ‘sosyal sorumluluk’, ‘günlük yaşam becerileri’, ‘el sanatları’, ‘bilim’, ‘yardımlaşma’, ‘kariyer planlama’ ve ‘aile günü’ olmak üzere 16 ana başlıktan oluşuyor. Veliler ve öğrenciler planlanan etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecekler. Veliler program detaylarına ulaşmak için ise https://mugla.meb.gov.tr/ adresinden faydalanabilecek..

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin