A+ A A-

 

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal görevden alınırken, yerine Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Barış Saylak atandı.

12112019saylakilmuduruoldu.jpg

Haber: Oktay Çayırlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Karar ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal görevden alınırken, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne AK Parti’den Milas Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ve aldığı oy oranıyla dikkat çeken Barış Saylak atandı.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Tarım ve Orman Bakanlığınca Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Ahmet İpek ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Süleyman Değerli görevlerinden alındı.
“ÖNEMLİ BİR BÜROKRATTIR”
Saylak’ın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atanmasının ardından AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
Acar açıklamasında; “Milasımızın değeri, 2019 Yerel Seçimlerinde Milas Belediye Başkan Adayımız olan kıymetli Barış Saylak’ın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla bugün Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanmasından büyük bir memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Sayın Saylak, daha önce Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde veteriner hekim olarak görev yaptığında da her kesimin takdirini kazanmış önemli bir bürokrattır. Yeni görevinde de bu ilkesinden asla taviz vermeyeceğine olan inancımız tamdır ve bu konudaki tecrübesine de yürekten inanıyoruz” dedi.
ÇİRKİN İTHAMLARLA PAYLAŞILMAYA DEVAM ETMEKTEDİR
“Sayın Saylak, sosyal hayatında son derece sevecen, girişken, küçüğüyle büyüğüyle sıcak diyaloglar kurmayı başarabilmiş bir kişiliktir” ifadelerini de kullanan Acar, “Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı doğrultuda seçim döneminde kurduğu diyaloglar, bazı kesimler tarafından çirkin ithamlarla paylaşılmaya devam etmektedir. Muğla genelinde büyük bir sevinçle karşılanan bu atama için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Muğla Milletvekilimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir’e ve Yelda Erol Gökcan’a, AK Parti Muğla İl Başkanımız Kadem Mete'ye, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Muhtarlarımızla, Belediye Meclis Üyelerimize, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize ve bu süreci destekleyen Muğla ve Milaslı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar başarıyla görevini başarıyla yürüten Şakir Fırat Erkal’a da yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin