A+ A A-

 

Güney Kore Büyükelçiliği ve Bodrum Belediyesi işbirliğinde düzenlenecek olan “Kore Geleneksel Müzik ve Dans Gösterisi” etkinliğine katılmak ve Kore Gazileri ile buluşmak üzere Muğla’ya gelen Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Hong-Ghi Choi, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir’i ziyaret etti.

13112019guneykoreziyaret.jpg
Haber Merkezi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Özdemir, Muğla’nın doğal, tarihi ve kültürel değerleri hakkında Büyükelçi Choi’ye bilgiler verdi.
Türkiye ile Güney Kore’nin yakın ilişkilere sahip kardeş iki ülke olduğundan bahseden Vali Yardımcısı, iki ülke arasındaki kardeşlik, dostluk ilişkisinin çok güçlü olduğunu ve Kore vatandaşlarını Muğla’da görmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.
Büyükelçi Choi ise ikinci kez Muğla’ya geldiğini ve Muğla’nın çok güzel bir şehir olduğunu belirtti. Türkiye ile Kore’nin tarihten gelen bir dostlukları olduğunu söyleyen Büyükelçi Choi, Kore Gazileri ile bir araya gelmek, onlara minnet ve şükran duygularını ifade amacıyla Muğla’da bulunduklarını ifade etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin