A+ A A-

 

'11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes' programı kapsamında Muğla’da 20 farklı türde 195 noktada 200 bin fidan toprakla buluştu. Milas ve Bodrum’da düzenlenen etkinlikte 55 bin fidan dikildi.

11112019gelecekleriicingelecekicin.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Yüzde 68’i ormanlarla kaplı Muğla’da bu yıl ve geçen yıllarda yanan sahalara 200 bin fidan dikimi yapıldı. '11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes' programı kapsamında 81 ilde eş zamanlı saat 11.11’de başlayan fidan dikim etkinliğine fidan sahiplenen kurum, oda, dernek, okul ve vatandaşlar katıldı.
Milas’taki fidan dikim etkinliği Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Erman Akkaya, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, kurum, kuruluş ve STK’ların yöneticileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla Yeniköy Mahallesi sınırları içerisinde gerçekleştirildi.
Etkinlik öncesine kısa bir açıklama Milas Kaymakamı Eren Arslan, doğa ve insan için ağacın önemine değindi.
Kaymakam Arslan’ın yaptığı konuşmanın ardından Milas Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan alana katılımcılar tarafından fidanlar dikilerek, can suları verildi.
MUĞLA’DA TOPLAM 200 BİN FİDAN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı genelgeyle 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen günde; Muğla’da 195, Aydın’da 34 noktada fidan dikimi gerçekleştirildi. Muğla’da 200 bin ve Aydın’da 100 bin olmak üzere toplam 300 bin fidan toprakla buluşturuldu.
Kızılçam, fıstıkçamı, ceviz, defne, mersin, keçiboynuzu başta olmak üzere 20 farklı türde fidan dikildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin