Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/gazetemilas/public_html/cache-degisti
A+ A A-

 

Milas Türk Kızılay Şubesi tarafından düzenlenen Kızılay Haftası Kutlama programı Yüksekokul ve Kolej’de düzenlenen etkinliklerle son buldu.

07112019kizilayyilin365gunu.jpg
Haber: Hamza Balandı

Kızılay Haftası ilçemizde Milas Türk Kızılay Şubesi tarafından belirlenen program kapsamında yaklaşık bir hafta boyunca süren etkinliklerle kutlandı.
Etkinlikler kapsamında Milas Türk Kızılay Şubesi ve Muğla Kan Merkezi ile birlikte Milas Meslek Yüksek Okulu’nda, Özel Tek Koleji’nde ve de Özel Özge Koleji’nde kutlama ve eğitim programları düzenlendi.
Katıldığı etkinliklerde Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi veren Kızılay Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş “Türk Kızılay, halk sağlığı ile yakından ilgilenen bir kurum olarak Türkiye’de kan hizmetlerinin kurulup geliştirilmesi görevini de üstlendi. Bölgesel Kan Merkezleri Projesi ile ülkemizin kan sorununu çözmeyi hedefleyen Kızılay, ülkemizin kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılıyor. TÜRKÖK projesiyle sayesinde sağlanan eşleşmelerle kemik iliğine gereksinim duyan hastalara şifa oluyor Türk Kızılay ülkemizin birçok bölgesinde hizmet veren tıp merkezi ile hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz diğer vatandaşlarımıza da sembolik ücretlerle sağlık hizmeti sunuyor” dedi.
Kızılay’ın sosyal hizmet alanında da birçok faaliyet yürüttüğünü belirten Güneş, “Türk Kızılay çalışma gücünü kaybetmiş yoksul ve korunmaya muhtaç vatandaşlarımıza yiyecek, yiyecek beni aktı yardımlar yapıyor. Sosyal güvencesi olmayan kişilere ilaç yardımı ve ücretsiz sağlık yardımı yapan Kızılay engelli vatandaşlarımıza da yardım elini uzatıyor. Türk Kızılayı ayni ve nakdi yardımlarının yanı sıra yurdumuzun değişik köylerinde şubeleri tarafından kurulan yönetilen aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşımıza sıcak yemek veriyor. Kızılay hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla personeli üyesi günlükleri ve işbirliği içinde çalıştığı kurum ve kuruluşların çalışanlarına ve halkın afet bilincini artırarak afetlerden daha az zarar görmelerini sağlamak amacıyla özellikle çocuk olmak üzere bütün halkımıza yönelik eğitim programları düzenliyor” dedi.
Yardımların yıl boyu sürdüğüne de dikkat çeken Güneş, “Çalışmaları zamanla sınırlı olmayan Türk Kızılay yılın 365 gün ihtiyaç sahibinin yanında oluyor. Bu sebeple Kızılay’a gösterilen ilgi de bir hafta ile sınırlı kalmamalıdır Unutulmaması gereken Kızılay’ın hepimizin Kızılay olduğu hepimizin bir gün kızla ihtiyacı olabileceği gerçeğidir. Kızılay yardım severlerin ve gönüllerinde desteği ile dünyanın neresi olursa olsun insan onurunun kurulması doğrusunda iyilik yolculuğuna devam edecektir” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin