A+ A A-

 

Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği - TÜRKSİAD ile Emlak Müşavirleri Federasyonu’ndan açıklama yapılarak, mesleklerinde 5 yılını dolduran esnaf ve sanatkârlar ile bilirkişilik yönetmeliğinde yer alan meslek sınıflarında yer alanlar için TMMOB Muğla Şubesinde yeterli sayıda katılım sağlandığı takdirde 16 – 17 – 18 - 19 KASIM 2019 tarihleri arasında Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenleneceği ifade edildi.

Bilirkişilik Temel Eğitimi Kursu Düzenlenecek
Haber: Emre Baştaşkın
Emlak Danışmanlığı için geçtiğimiz yıllarda bilirkişilik yapacak olanlarda kaldırılan emlak danışmanlığı sınıfı için tekrar listenin alımı için Bilirkişilik Daire Başkanlığı ile görüşmeler gerçekleştiren TÜRKSİAD ve EMFED yöneticilerinin girişimleriyle listeye tekrar alınmış ve bu konuda bilgilendirilme yapılmıştı.
Bilirkişilik Eğitimi’ne son başvuru tarihi 8 Kasım 2019 Cuma. Milas bölgesinden katılım sağlamayı düşünenler İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Sünnetçioğlu Apartmanı’nda yer alan adrese veya ayrıca 0 505 999 99 48 – 0 505 999 99 48 - 0 555 888 99 48 nolu telefonla iletişim kurarak bilgi alabilecekleri belirtildi.
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi Eğitim Salonu’nda en fazla 24 kişinin katılım sağlayabileceği eğitimler saat 9 – 16 arasında verilecek.
Eğitimle ilgili program ve bilgiler ise şöyle:
Bölüm 1: Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler ve İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar
Giriş
Türk yargı teşkilatı
Yargısal faaliyet içinde yer alan süreler
Yargılama hukukuna ilişkin temel hak ve ilkeler
Bölüm 2: Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Etik İlkeler
Bilirkişinin Nitelikleri
Bilirkişiliğe Başvuru, Sicil ve Listeye Kayıt
Bilirkişinin Yetkileri ve Ödevleri ile Etik İlkeler
Bilirkişinin Denetimi ve Sorumluluğu
Bölüm 3: Bilirkişi İncelemesi
Bilirkişi İncelemesine Başvuru ve İnceleme Konusu
Bilirkişinin Görevlendirilmesi
Bilirkişi İncelemesinin Yapılması
Bölüm 4: Rapor Yazımı Usul ve Esasları
Oy ve Görüşün Sunulması
Bilirkişi Raporunun Teslim Edilmesi ve Değerlendirilmesi
Bölüm 5: Uygulama
Temel eğitime katılmak zorunludur. Katılımcıların derslere devam durumunu gösteren çizelge düzenlenir ve derslerin 1/12‘sine (2 ders saati) devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir. Bu kurala uymayan katılımcılara ücret iadesi yapılmayacak ve katılım belgesi verilemeyecektir.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin