A+ A A-

 

İYİ Parti kuruluşunun 2. yılını kutluyor. Milas İlçe Teşkilatı ise İYİ Parti ve Millet ittifakı ortağı CHP Milas İlçe Örgütünü düzenlediği dayanışma ve kaynaşma kahvaltısında buluşturdu.

04112019dayanismavetesekkurbulusmasi.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

İYİ Parti Milas İlçe teşkilatı, partinin kuruluşunun 2. yılında, Havuzbaşı Restaurant’ta dayanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Kuruluşundan bu yana emeği geçen İYİ Partililerin yanı sıra Millet İttifakı ortağı CHP Milas İlçe Örgütü de yoğun katılım gösterdiği etkinlikte ortak gündem 6. Zeytin Hasat Şenliği’nde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a konuşma yapması için söz verilmemesi oldu.
Kahvaltıya, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergun’un yanı sıra, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı, İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve yönetimi, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe ve Yönetimi, Milas Belediye Meclisi Millet İttifakı Meclis üyeleri, Muhtarlar ve pek çok sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile İYİ Partili vatandaşlar katıldı.
“2. kuruluş yıldönümü kaynaşma ve dayanışma kahvaltılı toplantımıza hoş geldiniz” selamlamasıyla başlayan toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması sonrası, İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu’nun konuşmasıyla devam etti.
Yanıkoğlu’nun ardından sahneye İYİ Parti’nin Milas İlçe Kurucu Başkanlığını yapan Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı geldi. Çayırlı, İYİ Parti’nin ülkede ve Milas’ta kuruluş sürecini kısaca anlatarak, “yönetime gelmemizin hemen ardından, henüz kuruluş aşamasındayken, seçim gündemiyle karşılaştık. Bu haliyle bile %17 oy alarak bir de milletvekili çıkarmayı başardık” dedi.
“Millet İttifakı” sürecini de anlatan Mehmet Çayırlı, bu ittifak sürecinde Muhammet Tokat’a da yaklaşımları nedeniyle çok teşekkür ettiğini belirterek, “bu ittifakın, ülkemiz Parlamenter Cumhuriyet Sistemine tekrar geçmesine kadar devam edeceğine inandığını” vurguladı.
Kürsüye gelen İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin, “bu muhteşem kalabalık gösteriyor ki “millet ittifakı” önemini de başarısıyla kanıtlamıştır.” dedi.
Daha sonra kürsüye davet edilen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “protokol açısından Sayın Gezgin’in benden sonra konuşması doğru olurdu, bunu belirterek başlayayım” dedi ve İYİ Partililerin 2. kuruluş yıldönümlerini kutladığını, Muğla ve Milas’ta, İYİ Parti ile Atatürk ilkeleri ve Parlamenter Cumhuriyet temelinde kurdukları “millet ittifakı”nın öneminden bahsederek, bunun devam edeceğini düşündüğünü belirtti.
“SİYASİ BİR AYIPTIR”
Başkan Tokat’ın ardından CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye gelen İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, konuşmasında, “Sayın Muhammet Tokat, Milas’ın şehreminidir, herkesin saygı duyması gerekiyor. Zeytin Hasat Şenliği’nde Milas halkının temsilcisi Milas Belediye Başkanı’na söz verilmemesi en basitinden siyasi bir ayıptır. Bu nedenle Belediye Başkanımıza, İl Başkanımızdan sonra konuşturarak, bir jest yaptı arkadaşlarımız” açıklamasında bulundu.
Partinin kuruluş süreci ve Türkiye’nin mevcut gündem ve siyasi koşullarını da değerlendiren Milletvekili Ergun’un konuşmasının ardından partinin ilk kuruluş döneminden buyan çalışmaların içinde olanlara teşekkür ve onur belgeleri verilmesinin ardından 2. yıl pastası kesilmesi ile kahvaltı sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin