A+ A A-

 

29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı Milas’ta da düzenlenen resmi kutlama programımın yanı sıra okullarda da kutlandı. Sakarya İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.

31102019sakaryadacoskulukutlama.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Sakarya İlk ve Ortaokulu tarafından kutlama programı düzenlendi. Velilerin de yoğun ilgi göstererek takip ettiği etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı.
Günün önem ve anlamını belirten konuşma sınıf öğretmeni Hüseyin Girinci tarafından yapıldı.
Emperyalist devletlerin işgaline karşı, 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın Cumhuriyetin ilanıyla taçlandırıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Girinci, “Cumhuriyette egemenlik milletindir. Halk kendi kendisini yönetme yetkisini, temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde seçme seçilme hakkı vardır. Bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Cumhuriyet bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyetin başarıları ile gurur duyarız. Ülkemizin, laik, demokratik, çağdaş bir ülke olarak devam etmesi, ona verdiğimiz değerle olacaktır. ‘Benim, naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen M. Kemal Atatürk’ün izinde, cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız. Cumhuriyetin kazanımları için, emek harcamış ve sonsuza uğurladığımız atalarımızı saygıyla selamlıyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, mutlu olsun yarınımızın garantisi çocuklarımız” dedi.
Girinci’nin yaptığı konuşmanın ardından etkinlik öğrenciler tarafından şiirlerin seslendirilmesi, oratoryo gösterileri ve başarılı olan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin