A+ A A-

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kiralanan ve orman yangınları için en etkili müdahale araçlarından biri olan helikopter ile personelinin Milas’taki görev süresi sona erdi. 1 Haziran’da göreve başlayan helikopterde, 2 kaptan, 1 uçuş mühendisi, 1 Türk pilot, 1 de orman muhafaza memurundan oluşan 5 kişi görev yapıyordu.

29102019gorevinitamamlayipayrildi.jpg
Haber: Emre Baştaşkın
Türkiye’nin yangın konusunda en riskli bölgelerinden biri olan Milas’ta, yangın riskinin yüksek olduğu zaman olan 1 Haziran’dan bu yana görev yapmaya başlayan UP-MI 804 kuyruk numaralı yangın söndürme helikopterinin görev süresi sona erdi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kiralanan ve Denizcik Orman Deposu’nda konuşlanan helikopter, 5 ay boyunca yaklaşık 150 saat boyunca uçuş gerçekleştirerek, yaklaşık 40 yangına havadan müdahale bulundu.
Uçuş ekibinde Öğretmen Pilot Kaptan İlkham Abdurakhmanov, Kaptan Ruslan Aglambekov, Uçuş Mühendisi Bolat Kanapianov, Türk Pilot Observer Çetin Doğuş Dilmen ve vardiyaya göre Orman Muhafaza Memurları Erdinç Keser ile Eser Zincirkıran bulunuyordu.
Ekibin görünmeyen kısmında ise Teknisyen ve Yer Mühendisleri Ylan Kambarov ve Akhmet Bazarbaev görev yapıyordu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin