A+ A A-

 

Güllük - Milas hattında çalışan dolmuş nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı önce kamyonete ardından 1 araca çarparak Balavca Deresi üstündeki köprüye çıkıp, büfeye çarparak dura bildi. Minibüsün çarptığı araçta bulunan 2 kişi yaralanırken, yayalar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan güzergahta şans eseri başka yaralanan olmadı.

09102019birgaripkaza2yarali.jpg
Haber Hamza Balandı
Edinilen bilgiye göre Lozan Caddesi üzerinden Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası karşısındaki dolmuş durağına doğru seyir halinde olan Murat Atıcı yönetimindeki 48 BB 5579 özel yolcu taşıma aracı bilinmeyen bir sebepten dolayı önce yol kenarındaki Hasan Sabaz yönetimindeki 48 LT 649 plakalı kamyonete çarptı.
Çarpmanın ardından kaldırıma çıkıp buradan dubalara çarparak yoluna devam eden ve içinde yolcusu bulunmayan minibüs, daha sonra Balavca Deresi ile 2. Tümbek Sokağın kesiştiği noktadan Lozan caddesi yönüne doğru seyir halinde olan ve sürücüsü belli olmayan 48 U 3401 plakalı araca çarptı. Araçta bulunan Veli Akyol (35) ve Cumali Dağbakan (33) yaralanırken, minibüs dere üzerindeki beton zemine çıkarak burada bulunan büfeye çarparak durabildi.
Çarpmanın etkisiyle savrulan 48 U 3401 plakalı araç ise 2. Tümbek Sokağa doğru seyir halinde olan Şebnem Cilasun yönetimindeki 06 SU 574 plakalı araca çarptı.
Araçlarda maddi hasar meydana gelmesinin yanı sıra 2 yaralı bölgeye sevk edilen 112 ekiplerince 75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Sürücülerin alkol kontrollerinin ardından kazaya sebebiyet veren dolmuşun şoförü Murat Atıcı sağlık kontrolü için 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine götürüldü. Atıcı’nın sara hastası olduğu iddia edildi.
SÜRÜCÜ KİM?
Merkez İlk ve Ortaokulunun bulunduğu bölge meydana gelen kazanın tam da öğle saatlerine denk gelmesi trafik akışını durma noktasına getirdi. Yaşanan kazanın tesellisi ise çevrede araçlarda bulunanlar dışında yaralılara sebebiyet vermemesi oldu.
Bu arada araç sahibinin park halinde olduğunu iddia ettiği, görgü tanıklarının ise “hareket halindeydi” dediği ve 2 kişinin yaralı çıkarıldığı 48 U 3401 plakalı aracın sürücüsü özellikle bölgede kaza raporu tutan ekiplerin tüm uğraşlarına rağmen belirlenemeyince kamera kayıtları incelemeye alındı.
Araç şoför ve ön yolcu emniyet kemerlerinin ikaz sesi gelmemesi için sürüş dışında bile boşta takılı olması gözlerden kaçmadı. Ağır hasarlı olan ve 2 yaralı bulunan aracın hava yastığının da patlamış olması dikkat çekti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin