A+ A A-

 

Süresi 5 Aralık'ta tarihinde dolacak olan emlak ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösterenler ile yeni ofis açacak olan girişimciler için Taşınmaz Ticareti ile Motorlu Kara Taşıtlar Ticareti yönetmeliği gereği Yetki Belgesi alımı için zorunlu olan emlak danışmanlığı ve oto alım satım işiyle uğraşan emlak ve oto galericiler ile bu sektörde çalışmak ve iş yeri açmak isteyenler için Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı 16 - 17 Ekim 2019 tarihinde Milas’ta 7 ve 8 dönem sınavları gerçekleşecek.

09102019sınavlar16ekimde.jpg
Haber: Emre Baştaşkın
Sınava katılacak olan adayların yetki belgesi başvuru süresinin dolmasına az bir zaman kalmasından dolayı ivedi olarak sınav kayıtlarını ve başvuru işlemlerini bir an önce yaptırmaları ve sınav harçlarını yatırmaları gerekiyor.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri'nden, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim ve Kurs Merkezlerinden ya da dernekler, odalar ve federasyonlar aracılığıyla Emlak Danışmanlığı Belgesi sahibi olup bugüne kadar iş yeri ve ofis açmamış olanlar ile son bir yıl içinde iş yeri ve ofis açanlar emlak danışmanlığı ofislerinin iş yeri tescili ve yetki belgesi için 16 Eylül 2019 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen Kariyer Mesleki Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu tarafından İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesinde yer alan hizmet binasında yapılacak.
26 MESLEK DAHA İLAVE EDİLDİ
Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.
Söz konusu tebliğ ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 117’den 143’ye çıkmıştı.
3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan beşinci tebliğ ile 26 meslekte daha MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilmiştir.
Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlara katılmak isteyenlerin Anahtar Teslim Akademi İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’nde yer alan Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Uygulama Merkezine müracaatta bulunarak, ayrıca 0 505 999 99 48 – 0 505 999 99 48 - 0 555 888 99 48 nolu telefonla iletişim kurarak kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin