A+ A A-

 

İl geneli yatırımların değerlendirildiği 2019 yılı 4’üncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

03102019ilkoordinasyonkurulu.jpg
Haber: Hamza Balandı
Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, bölge müdürleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, ilçe belediye başkanları katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Civelek, “İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarında kamu yatırımlarımızın son durumlarını, nakdi ve fiziksel gerçekleşmelerini, kurumlar arası işbirliği koordinasyon gerektiren sorunları ele alıyor ve değerlendiriyoruz. Kamu hizmetlerinin hızlı, etkin, kaliteli bir şekilde sunulmasına, kaynakların verimli kullanılmasına özen gösteriyoruz.
Kamu kurum ve kuruluşlarımızın yatırımlarına bakıldığında; 2019 Eylül ayı itibariyle yürütülen yatırımların proje tutarının 6 milyar TL’yi geçmiş olduğu görülmektedir. Dönem sonu itibariyle 426,6 milyon TL harcama yapılmış olup, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 54, fiziki gerçekleşme oranı da yüzde 37’dir. Toplam 294 projeden 39proje tamamlanmış 156 proje devam etmektedir. 30 proje de ihale aşamasında olup, 69 projeye ise henüz başlanmamıştır. İlimizin sosyo-ekonomik, kültürel gelişimine yerelden ulusal kalkınmaya katkı sağlayan yatırımlarımızın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm taraflara, yatırımcı kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı ve verimli bir toplantı diliyorum“ dedi.
Vali Civelek’in açılış konuşmasının ardından yatırımcı kuruluş müdürlerinin sunumları ile devam eden toplantı, yapılan genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin