A+ A A-

 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında, toplumda düzenli - yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması ve fiziksel aktivitenin sağlık faydalarına dikkat çekilmesi amacı ile her yıl 3 - 4 Ekim’de kutlanan Dünya Yürüyüş Günü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

03102019dunyayuruyusgunu.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Atapark’tan başlayan yürüyüş etkinliğine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Gençlik ve Spor İlçe Koordinatörü Durmuş Tayfun Uslu, Milas Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Serkan Acarsoy, Sakarya, Merkez ilk ve ortaokulu öğrencileri katıldı.
Atapark’tan başlayan yürüyüş, Müştakbey Caddesi, Ulusal Egemenlik Caddesi, Kadıağa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nden geçen yürüyüş başlama noktası olan Atapark’ta son buldu.
Yürüyüş sırasında İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları vatandaşlara broşür dağıtırken, yürüyüşe katılan öğrenciler ise “sevdiklerimizle sağlığa yürüyoruz”, “harket edivecez gari”, “farkındayız kanseri yeneceğiz”, “kanser tedavi edilebilir bir hastalıktır”, “sağlıklı beslen hareket et kilolara veda et”, “düzenli egzersiz sağlığınızı korur” pankartları taşıdılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin