A+ A A-

 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü vatandaşları 0 555 004 36 92 numaralı telefondan gelen aramalar karşı uyardı.

03102019bunumarayadikkat.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, öğrenci velilerini aranarak öğrenci için rehberlik ve interaktif eğitimler adı altında eğitim verecekleri söylemiyle görüşmeler yapıldığını tespit ettikleri öğrenci velilerinin bu numaradan gelen aramalara itibar etmemeleri istenildiği belirtildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya şöyle devam edildi, “Geçtiğimiz Çarşamba Günü Müdürlüğümüze intikal eden bazı şikâyetlerde bir şüpheli organizasyonun, öğrenci velilerini arayarak öğrenci için rehberlik ve interaktif eğitimler adı altında eğitim verecekleri söylemiyle görüşmeler yaptığı tespit edilmiştir. Söz konusu şahısların aramalarda farklı isimler kullandığı fakat aramaları 0555 004 36 92 numaralı telefon numarasıyla yaptığı anlaşılmıştır. Konunun Müdürlüğümüze ulaşması ile acilen gerekli tüm tedbirler alınmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlerine talimat verilerek okul müdürlerine, öğretmenlere, velilere bunun bir dolandırıcılık faaliyeti olabileceğinin ivedilikle duyurulması istenmiştir. Müdürlüğümüz toplu SMS servisi üzerinden Tüm velilerimizin cep telefonlarına,; “Sayın velimiz, şüpheli bir organizasyonun, velileri arayarak öğrenciler için rehberlik ve interaktif eğitimler verdiği söylemiyle görüşmeler yaptığı ve aramalarında farklı isimler kullandığı anlaşılmıştır.. Bu tür şahıslara itibar edilmemesini rica ederiz. Şüpheli numaralı 0 555 004 36 92 “ yazan kısa mesaj gönderilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak söz konusu şahıslarla ilgili Muğla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin