A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı’nın da yer aldığı, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneği “ tarafından yürütülen “Muğla’dan Mardin’e, Mardin’den Trabzon’a Medeniyetler Buluşması Projesi” Trabzon’dan başlatıldı.

30092019medeniyetlerbulusmasi_d2c61.jpg
Haber: Hamza Balandı

“Muğla’dan Mardin’e, Mardin’den Trabzon’a Medeniyetler Buluşması Projesi” Trabzon’un Maçka ilçesinde gerçekleşen tanıtımım toplantısıyla başladı.
Trabzon Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Köprübaşı Kaymakamı Uğur Tutkan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Sivil Toplum İlişkiler Müdürü Salih Seyyar, kardeşlik projeleri koordinatörü Ahmet Külekçi ile birlikte Trabzon, Mardin ve Milas’tan proje ortaklarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşma yaparak projenin kültürel - tarihi ve sanatsal bir kardeşlik köprüsü olduğunu dile getiren Trabzon Kadın Eğitim ve İstihdamı Artırma Derneği Başkanı Bahar Kastan, İçişleri Bakanlığının verdiği desteğin çok değerli ve anlamlı olduğunu belirterek projeye katkı sağlayan Muğla Milas, Mardin Yeşilli ve Trabzon Ortahisar, Köprübaşı - Maçka Kaymakamı ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi - Ortahisar - Maçka ve Sürmene belediye başkanlarına teşekkür etti. Kastan, 3 ilde açılan atölyeler sayesinde kadınların el sanatlarını üzerindeki gelişimine ve istihdamına katkı sağlanacağını ifade etti.
MİLAS’TAN TAM DESTEK
Proje ortağı olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Milas Kaymakamı Eren Arslan, farklı bölgelerden kadınların istihdamı - el sanatlarının değerlendirilmesi, onlara fırsat tanınması ve dayanışması noktasında bu projeyi önemsediklerini belirterek “Bu proje aynı zamanda geçmişleri bin yıllara önceye dayanan farklı kültürlerin de tanınmasına ve buluşmasına da katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM
Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan da “Medeniyetler Buluşması” projesinin ilk ayağında ev sahipliği yaptığını dile getirerek “Gelen misafirlerimizi burada ağırlamaktan memnun olduk. Umarım Mardin - Trabzon ve Muğla arasında kurulan bu gönül köprüsü uzun vadede devam edecek. Bizler üzerimize düşeni her alanda yapmaya devam edeceğiz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin