A+ A A-

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Eylül 1921 tarihinde meclisten 'Gazi' ünvanını almasının ardından her yıl 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü, Milas’ta gerçekleştirilen törenle kutlandı.

20092019gazilergunu.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
19 Eylül Gaziler Günü, Milas’ta düzenlenen törenle kutlandı. Törende ilk olarak Atatürk Anıtı’na Milas Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Milas Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemi bildiren şiirler okundu ve konuşmalar yapıldı.
Törende konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için vatan ve millet yolunda canlarını, kanlarını vermiş başta Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzer tüm şehitlerimizi anmak, sağ kalan gazilerimizi saygı ve şükranlarımızı belirtmek amacıyla düzenlenen Gaziler Günü’nü anmak için toplanmış bulunuyoruz. Şanlı tarihimizin zaferleri ve bu zaferlerin kahramanları hiçbir zaman unutulmamalıdır. Canlarını, vatanı ve milletine adayan şehit ve gazi Türk toplumunun ortak değeridir. Devletimizin toprak bütünlüğüne ve milletimizin manevi şahsiyetine yönelik her türlü tehdide canları pahasına kendini siper eden kahraman gaziler, Gaziler gününüz kutlu olsun.” dedi.
Başkan Sarban’ın ardından Kıbrıs Gazisi İskender Yıldız, ‘Şehidin kanı, gazinin gözyaşı var’ isimli şiirini okudu. Daha sonra ise Merkez Ortaokulu öğrencileri İclal Demir ile Uygar Avcı, günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu.
Konuşmaların ardından Merkez Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Gaziler Günü temalı resim sergisi gezildi.
Tören, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’nde gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin