A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı’nda partiye yeni katılan yaklaşık 40 kişi için rozet takma töreni düzenlendi. Törende konuşma yaparak, geçtiğimiz günlerde ilçemizde rozet takma programı düzenleyen MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın açıklamalarına gönderme yapan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu, “Bizim muhatabımız hiçbir parti değildir. Bizim muhatabımız halkımız ve seçmenimizdir” derken, İYİ Parti Milas İlçe Kurucu Başkanı – Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ise, “Fotoğraflardaki bir kişinin bile İYİ Parti’den geldiğini ispatlasınlar istifa ederim. Siyaset onur işidir. Böyle yapa yapa memleketi bu hale getirdiler” dedi.

17092019iyipartirozettakma.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı’na katılan yeni üyeler için Menteşe Caddesi’nde bulunan parti binasında rozet takma töreni düzenlendi.
BU BÜYÜK BİR BAŞARIDIR
Törenin açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Milas İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Özkan, Milas İlçe Teşkilatı’nın üye sayısının şuanda 700’ün üzerinde olduğunu belirterek, “Partimize duyulan büyük ilgi nedeniyle şuanda 700’ün üzerinde üyemiz mevcut. Başka partide üyeliği bulunan 84 kişi ise partimize üye olmak için bekliyor. Onlar içinde çalışmamız var. Bu büyük bir başarıdır. İYİ Parti Milas İlçe teşkilatı olarak bu yılın sonuna kadar üye sayımızı 900’e, önümüzdeki yılda da 1500 – 2000 bin civarına ulaştırmayı amaçlıyoruz. Son bir ay içerisinde partimize üye olan yaklaşık 40 kişiye ve daha önce üye olup da rozetini takmadığımız isimlere bugün rozetlerini takacağız” dedi.
İKTİDARA DOĞRU KOŞAN BİR PARTİYİZ
Özkan’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından söz alan Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu, İYİ Parti’nin hiçbir zaman hiçbir partinin devamı olmadığını bir kez daha ifade ederek, “Bizim felsefemiz, cumhuriyetin kuruluş felsefesidir. Halkımız bu farklılığımızı gördü, kısa süre içerisinde partimiz güçlendi, güçlenmeye devam ediyor. Üye sayımız her geçen gün artıyor. Köy ziyaretlerimiz de yakın süre içerisinde başlayacak. Köylerimizde üye olmak için bekleyen çok sayıda kişi var. Bu ülke bizim, gelecek bizim. Artık bundan sonra adımlarımızı düşünerek ve bilerek atmak zorundayız. Ben çok ümitliyim. İktidara doğru koşan bir partiyiz. Bunu söylemek çok erken diyeceksiniz ama bunu görmemek de mümkün değil. Halkımızın gerçekten güvenini kazanmış parti olarak şuanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz gücümüzü daima halkımızdan aldık, seçmenimizden aldık. Hukukun üstünlüğünün olmadığı bir yerde huzuru sağlamak hatta huzurdan bahsetmek bile mümkün değil. Basında partimizle ilgili bazı ifadeler gördüm. Şöyle cevap vermek istiyorum. Bizim muhatabımız hiçbir parti değildir. Bizim muhatabımız halkımız ve seçmenimizdir. Bizim boş vaktimiz yok, çok çalışmaya ihtiyacımız var” dedi.
HEPİNİZ BİRER NEFERSİNİZ
Son konuşmacı olarak söz alan İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı – Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ise, “25 Ekim 2017 tarihinde Türkiye’ye yeni bir güneş doğdu. Bu güneşin adı da İYİ Parti. Kurucu başkan olarak atandıktan sonra burada bulunan arkadaşlarımızla ilçe teşkilatını oluşturduk. Mevcut partilerde başkanlık yapmak kolay ama hiç ortada olmayan bir partide görev almak, çabalamak, bir şeyler ortaya koymak kolay değil. Bunu tek başıma yapmadım tabi. Kurucu yönetim kurulu üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Partiyi kurar kurmaz kısa süre içerisinde yönetimimizi, gençlik kollarımızı oluşturduk ve sanki seçim varmış gibi çalışmalarımıza başladık. Daha sonra ise seçimler için süreç başladı. Öyle zor şartlarda seçim çalışmalarımızı yaptık ki. Propaganda çalışmalarımızda zorluklarla karşılaştık. Sadece Ören ve Güllük belde teşkilatlarımız vardı. Buna rağmen % 17,5 oranla Milas’ta 3 parti olarak seçimleri tamamladık. Seçimlerden sonra teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Daha yeni başlıyoruz. Biz hiçbir teşkilatlanma yapmadan % 17,5 oy alabiliyorsak, teşkilatlanmadan sonraki oy oranımız hedefimiz % 30 – 35 olmalı. Bu anlamda sizlerin desteğine, katkılarına ihtiyacımız var. Hepiniz birer nefersiniz, hepinize çok büyük görevler düşüyor. Ülkemizin geldiği durum ortada. Her ne kadar pembe tablolar çizilse de ülkemizin iyi gitmediğini görüyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza iyi bir ülke bırakmamız lazım. Bir siyasi partisinin il başkanı çıkmış partisine katılanların İYİ Parti’den geldiğini ifade ediyor. Fotoğraflardaki bir kişinin bile İYİ Parti’den geldiğini ispatlasınlar istifa ederim. Şuanda mevcut yönetimin içinde olup da eşi bizim belde yönetimimizde olan var. Siyaset onur işidir. Böyle yapa yapa memleketi bu hale getirdiler. Bakın bugün burada olanların hepsi gönüllü. Giderek büyüyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene diyebilen herkese kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından partiye yeni katılanlara rozetleri ilçe teşkilatı yönetimi tarafından takıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin